На роботі – як на фронті. Працівникам аварійних бригад акціонерного товариства «Херсонгаз», котрі щодня виїжджають під обстріли для латання пошкоджених скалками та вибухами мереж, для індивідуального захисту видали каски та бронежилети. І вони реально не зайві: під час одного такого виїзду до приміського селища Антонівка під Херсоном снаряд з протилежного берега Дніпра влучив просто у мікроавтобус аварійної служби 104. Він спалахнув і згорів дощенту, але люди встигли завчасно його покинути. І тільки тому з-поміж них не було вбитих та поранених.

– Кожного дня отримуємо до трьох десятків повідомлень про аварійні ситуації, пов’язані з обстрілами російських окупантів. Для ліквідації їх наслідків дуже бракує труб різного діаметру, матеріалів для зварювальних робіт. На додачу, у районах загарбники розстріляли три наші машини і ще п’ять викрали. Нам прийшли на допомогу облгази з інших регіонів України, й надали своїх шість автівок. Три з них залишили в Херсоні, а інші відправили у звільнену Білозерку, Великоолександрівку, Високопілля, де також треба відновлювати мережі. Хоча транспорту однаково не вистачає, – констатував у бесіді з власкором «Голосу України» високопосадовець ПАТ «Херсонгаз», чиї особисті дані з міркувань безпеки не називаємо.

Однак захисту потребують не тільки люди, а й об’єкти критичної інфраструктури. Тому у сільських громадах деокупованого правобережжя та в Херсоні обкладатимуть головні та шафні розподільчі підстанції (ГРП і ШРП) мішками з піском, аби убезпечити їх бодай від ураження скалками під час близьких розривів ракет, снарядів і мін. І це теж великий обсяг роботи: адже одних тільки ШРП є близько семисот.

Утім, захист буде вочевидь не зайвим і для енергетиків, котрі також постійно в небезпеці. Нещодавно прилетіло на подвір’я АТ «Херсонобленерго» на вулиці Пестеля обласного центру. В результаті ворожого обстрілу три «аварійки» згоріли, ще п’ять пошкоджені разом з ангаром для зберігання техніки. Такі вони, воєнні будні відважних людей, котрі ризикують своїми життями заради того, аби в будинках земляків було світло й тепло. Попри все – навіть попри загрозу для власних життів.

Фото надані ПАТ «Херсонгаз».

Херсон. 

На знімках: співробітники аварійних бригад «Херсонгазу» латають мережі під обстрілами.