Про це інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я України на сторінці відомства у Фейсбуці.

Але чи насправді він може допомогти не захворіти чи швидше одужати від застуди?

Можливо, але поки що це не доведено. Численні статті в Інтернеті посилаються на різні дослідження про антибактеріальні та противірусні властивості часнику або добавок із ним. Проблема полягає в тому, що якість майже всіх цих досліджень дуже низька, а кількість людей, які брали в них участь, занадто мала, щоб робити з них серйозні наукові висновки, йдеться у повідомленні.

Тому часник - це чудовий продукт, який містить марганець, вітамін B6, вітамін С, селен та ще безліч корисних речовин. Також у його складі є аліцин - рідина, яка, можливо, допомагає людині боротися з бактеріями та вірусами. Отож вчені все ще продовжують вивчати питання щодо цілющих властивостей часнику.

Тому якщо ви любите часник, сміливо додавайте його до свого раціону. Але пам'ятайте, що часник може і зашкодити. Обережним із часником слід бути людям із рефлюксною хворобою - у них він може викликати печію. А також людям, які приймають ліки, що розріджують кров. Часник має схожий ефект, і можуть виникнути проблеми зі згортанням крові.

А от якщо ви хочете запобігти застуді, то частіше мийте руки з милом, провітрюйте приміщення, уникайте натовпів та дотримуйтеся дистанції з іншими людьми.

На жаль, вірусів, які викликають гострі респіраторні захворювання, занадто багато, щоб від кожного з них зробити вакцини. Зате існують вакцини від вірусів грипу та коронавірусу SARS-CoV-2, які є найнебезпечнішими з них. Тому варто зробити щеплення, щоб захиститися хоча б від них! - рекомендує прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.