Навкруг недалекого Києва гриміли бої. Столиця героїчно стримувала навалу рашистської орди, а у Каневі міркували над тим, як захистити могилу українського Пророка.

Минув рік, Україна й українці вистояли і тепер знову, як у всі часи національного поступу, прийдуть вклонитися генію, який заповів невмируще: «Борітеся — поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!».

Цьогорічне вшанування дня народження і смерті великого сина українського народу — це не лише вияв глибокої шани. Це ще й утвердження нашої незламності, незборимості, несхитної віри у Перемогу над звіром-супостатом.

Програма черкаських заходів до 209-ї річниці від дня народження та 162-ї річниці від дня смерті поета насичена і різноманітна.

Зранку, дев’ятого березня, у Каневі на Чернечій горі відбудеться урочисте покладання квітів на могилу Тараса Шевченка представниками обласної, міської влади, студентською та шкільною молоддю, працівниками Шевченківського національного заповідника. Затим у приміщенні музею Кобзаря відкриється виставка та творча зустріч з автором експозиції, народним художником України Богданом Ткачиком (м. Тернопіль).

Чудовим подарунком у вінок вшанування «апостола правди і любови» стане сольний концерт заслуженої артистки України черкащанки Наталії Мамалиги.

Десятого березня відбудеться панахида у козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці та заупокійна літія. У Шевченковому домі на учасників урочистих заходів чекатиме ще одна мистецька виставка — «Шевченкіана Івана Марчука» та виступ національного президентського оркестру.

Письменники, літературознавці, художники проведуть літературно-мистецьке коло «Блокпости Шевченкового слова».

У канівському музеї народного декоративного мистецтва працюватиме виставка «Інтерпретація образу Тараса Шевченка в мистецтві ХХ—ХХІ століть». Одинадцятого березня віряни Української греко-католицької церкви здійснять традиційну прощу до могили Тараса Шевченка.

Крім Канева поетове «Березілля» відбуватиметься на батьківщині Кобзаря у селах Кирилівка-Шевченкове та Моринці, у Корсуні, Чигирині, Черкасах, Умані та в інших містах і селах області.