Тому стало несподіванкою, коли посол США у Сербії Кристофер Хілл зробив заяву на захист офіційного Белграда.

Раніше саме з Білого дому лунала нещадна критика на адресу Сербії і її президента. Щоправда,  мета була іншою — владу Белграда закликали переглянути відносини з Косово.

А тепер американський дипломат, виступаючи на бізнес-форумі, що відбувся на сербському зимовому курорті Копаонік, заявив, що важливо дивитися не на те, вводить Сербія санкції проти росії чи ні, а на те, які добрі речі вона робить для України. «На жаль, про деякі речі говорять (на його думку, погані. — Ред.) а про деякі — ні», — зауважив американський дипломат.

Сербська газета «Политика» наводить слова посла, який нагадав, що президент Сербії кілька разів зустрічався з Президентом України за останні 10 місяців, і це були змістовні зустрічі. «А Торгова палата Сербії зробила кроки для того, щоб запросити колег з України для обговорення та підписання Меморандуму про післявоєнну відбудову України. Це дуже важливі кроки», — сказав він.

Кристофер Хілл наголосив, що люди повинні пам’ятати: Сербія намагається робити деякі речі по-своєму, і, можливо, іноді краще, ніж це робить хтось інший. На думку посла США, для Сербії зараз важливо взяти на себе лідерство в ініціативі «Відкриті Балкани», яка включає концепцію регіональної інтеграції. В ній методи співпраці не тільки повністю відповідають вимогам ЄС, а й повторюють їх. Тобто, Сербія не створює зайвих проблем Брюсселю, а намагається потрапити до ЄС своїм шляхом. На його думку, це треба поважати.

Саме за день до виступу Кристофера Хілла на бізнес-форумі, президент Александар Вучич у черговому зверненні до громадськості поскаржився, що країни Заходу посилюють тиск на Сербію і вимагають визнати незалежність Косово. Він також зазначив, що від Сербії, окрім визнання Косово, очікують запровадження санкцій проти росії, «правильної» позиції стосовно Китаю, а також встановлення «маріонеткового режиму в країні».

«Тиск на Сербію чиниться з метою дестабілізації, завжди синхронізовано, через ЗМІ та неурядові організації як місцевими, так і закордонними групами тиску», — вважає Вучич.