27 березня 2024 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув Звіт про діяльність Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2023 рік.
Документ представила Національна рада на чолі з Ольгою Герасим’юк.

Голова медіарегулятора підкреслила, для Нацради, як і в попередні роки, боротьба з російською пропагандою та дезінформацією залишалась одним із ключових завдань. Працювали у цьому напрямі як в Україні, так і на міжнародному рівні. Зокрема, у жовтні 2023 року керівники медіарегуляторів Латвії, Литви, Польщі, Румунії та України у Варшаві підписали Декларацію про співпрацю і взаємну підтримку в боротьбі з дезінформацією.

Центральним у роботі Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення був Закон України «Про медіа». За звітний період регулятор працював над забезпеченням на рівні підзаконних актів механізмів для впровадження норм нового закону. Разом з індустрією було розроблено та ухвалено 24 нормативно-правові акти. Крім того, Національна рада надавала роз’яснення окремих законодавчих положень тощо.

На підставі вимог Закону України «Про медіа» відбувалась реєстрація суб’єктів у сфері медіа. Серед тих суб’єктів, які вперше потрапили у сферу регулювання Національної ради, у 2023 році було зареєстровано 1056 друкованих медіа і 204 онлайн-медіа. Провайдерів платформ спільного доступу до відео не було зареєстрованого жодного. За даними Нацради, як онлайн-медіа реєструвалися і власники сторінок та каналів у соціальних мережах. Загалом як онлайн-медіа були зареєстровані 163 вебсайти, 9 сторінок у мережі Facebook, 8 telegram-каналів, 14 youtube-каналів, 6 сторінок в Instagram і 2 – у мережі ТіkТоk, а також по 1 каналу у Viber та Whatsapp. Станом на сьогодні, як зазначила голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк, уже зареєстровано 285 онлайнових медіа.

Відповідаючи на запитання народних депутатів України, члени Національної ради повідомили, що триває робота зі створення електронного кабінету — комплексу програмного забезпечення, інтегрованого з офіційним вебсайтом регулятора, та Реєстром суб’єктів у сфері медіа. Тобто поки що не вдалося виконати вимоги статі 69 Закону України «Про медіа». Така затримка, за словами представників медіарегулятора, обумовлена недостатніми бюджетними призначеннями на розвиток. Комітет звернеться до Міністерства фінансів України щодо цього питання, адже Закон України «Про медіа» є важливим для євроінтеграційного шляху України.

На засіданні також порушили питання покриття цифровим телесигналом сигналом усієї території України.

Комітет ухвалив рекомендувати Верховній Раді України розглянути на пленарному засіданні Звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2023 рік та за результатами розгляду визнати роботу Національної ради задовільною, звіт за 2023 рік взяти  до відома.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України