Захід проведено Комітетом з питань правоохоронної діяльності разом із Консультативною місією ЄС в Україні EUAM Ukraine.

У круглому столі взяли участь народні депутати України—члени комітету, представники Консультативної місії ЄС в Україні, Львівської обласної військової адміністрації, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України, Бюро економічної безпеки, Державної Прикордонної Служби України, Львівської митниці, а також представники судової гілки влади.

Під час роботи круглого столу: здійснено комплексний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею 201-2 КК України «Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги». Також обговорено проблемні питання, що виникають у процесі притягнення до кримінальної відповідальності за відповідне діяння, та можливі шляхи їх вирішення.

Окремо сфокусували увагу на питанні ввезення транспортних засобів як гуманітарного вантажу.

Також представники судової гілки влади ознайомили присутніх з судовою практикою застосування законодавства про незаконне використання гуманітарної допомоги.

Учасники круглого столу зазначили, що Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги» відповідає вимогам сьогодення, проте деякі його положення потребують вдосконалення.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.