Окупанти захопили Запорізьку АЕС і шантажують світ, тож Україна має об’єднати світову спільноту для недопущення нової катастрофи.

Про це заявив народний депутат, заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«Тридцять вісім років тому сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства, через яку постраждали сотні тисяч людей. Попри війну держава продовжує виконувати свої зобов’язання перед цими громадянами й надає їм відповідну допомогу. Водночас сьогодні треба робити все можливе для деокупації Запорізької АЕС, яку ще два роки тому захопили окупанти. Нині рф вдається до ядерного шантажу, і ми зобов’язані залучити всю міжнародну спільноту, щоб уникнути нової трагедії», — зазначив політик.

Він наголосив, що можлива техногенна катастрофа на ЗАЕС завдасть непоправної шкоди не лише Україні, а й багатьом державам світу.

«Саме тому в першому пункті Формули миру Президента Володимира Зеленського йдеться саме про радіаційну безпеку. Радіація не має кордонів, тому необхідно будь-що досягти повернення ЗАЕС під контроль України. Важливо, що моніторингова місія МАГАТЕ, яка перебуває на станції, фіксує те, що там відбувається, адже це злочини проти світової безпеки», — підкреслив народний депутат.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.