Про це інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінекономіки, урядові та неурядові оператори протимінної діяльності з початку року обстежили понад 115 тис. га земель сільгосппризначення, з яких повернули в господарську експлуатацію 108 тис. га.

Зазначається, що лише у квітні цього року піротехнічні підрозділи обстежили майже 35 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Темпи обстеження перевищують торішні. Якщо у 2023 році в середньому за місяць піротехніки обстежували 22,8 тис. га сільгоспугідь, то за підсумками чотирьох місяців 2024-го вийшли на середню цифру у 28,75 тис. гектарів щомісячно.

До гумрозмінування та оперативного реагування залучено 842 піротехнічні групи, 4261 сапера, 62 машини механічного розмінування. На сьогодні працюють 39 сертифікованих операторів розмінування та ще 50 у процесі сертифікації.

З огляду на масштаб потенційного забруднення територій Уряд працює над посиленням спроможностей операторів, залученням сучасних технологій та впровадженням нових рішень у сфері протимінної діяльності.

Пріоритетом Уряду є розвиток вітчизняного виробництва техніки і обладнання для розмінування та локалізація закордонних технологій в Україні.

Прискорення очищення сільськогосподарських земель сприятиме відкриттю ринку гуманітарного розмінування, адже на 2024 рік на компенсації аграріям, які купуватимуть на ринку послуги з розмінування, виділено 3 млрд гривень.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.