Під час зустрічі з делегатами Міжнародної конфедерації профспілок Перший віцеспікер насамперед наголосив, що соціальний діалог функціонує, попри війну: «Україна використовує всі можливості для забезпечення балансу інтересів всіх сторін. Зокрема, зараз захист життя працівників — це спільна відповідальність держави та бізнесу».

Також він повідомив, що в Україні продовжують працювати багато підприємств, попри те, що російська федерація знищила частину з них, зруйнувала або захопила. Ба більше, з’являються й нові підприємства, зокрема, пов’язані з digital tech.

Водночас Олександр Корнієнко поінформував про створення робочої групи щодо напрацювання проєкту Трудового кодексу. Він зауважив, що очікується, що новий кодекс буде більш гнучким та сучасним, а також краще відповідатиме потребам українського ринку праці.

Окрім того, Перший віцеспікер акцентував на пріоритеті нашої держави — інтеграції до Європейського Союзу, що передбачає також імплементацію євродиректив у сфері трудового права: «Це дозволить покращити умови праці та життя людей й збільшити конкурентоспроможність українського бізнесу».

Насамкінець він повідомив, що Україна вже перебуває на етапі відкриття перемовин про членство в Європейському Союзі, фактично — на етапі отримання переговорної рамки.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua