1. На минулому тижні Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації (реєстр. № 10143).

Хочеться наголосити: запровадження превентивної реструктуризації — це питання на 18 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС Україні. І цей законопроєкт розроблено на виконання умов такої допомоги. Також законопроєкт пропонує реальний та дієвий механізм полегшення роботи українського бізнесу, який зазнав фінансових труднощів, зокрема від наслідків російської агресії.

2. Продовжується робота над законопроєктом про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період (реєстр. № 6013). Обговорюємо фінальний текст документа, підготовлений за результатами засідань робочої групи.

3. Відбулося обговорення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки в рамках наради з представниками комітетів та керівництвом Міністерства фінансів України. Обговорили поточний стан розробки документа, зокрема визначення граничних показників видатків та надання кредитів головним розпорядникам коштів державного бюджету.

Бюджетна декларація — це документ середньострокового бюджетного планування, що визначає засади бюджетної політики і показники державного бюджету на середньостроковий період та є основою для складання проєкту Державного бюджету України і прогнозів місцевих бюджетів.

4. Також минулого тижня Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання деяких питань здійснення ринкового нагляду та відповідальності суб’єктів господарювання» (законопроєкт реєстр. № 5473-д), який відкриває можливість для підприємств оборонно-промислового комплексу мати доступ до програми дешевих кредитів «5-7-9».

Від самого початку роботи над законопроєктом до його ухвалення Комітет з питань економічного розвитку постійно працював з провідними бізнес-асоціаціями країни, щоб отримати найкращий результат. Серед основних норм Закону — можливість для українських виробників дронів, зброї та інших оборонних підприємств отримувати державну допомогу у формі програми «5-7-9» та грантів на переробку! Так, гранти для дроноробів зможуть претендувати на покриття державою 80% вартості виробництва та фінансування у межах 8 млн грн. Учасники програми «5-7-9» зможуть розраховувати на кредит до 150 млн грн.

5. Провели зустріч з представниками Міністерства оборони України щодо уточнень положень законопроєкту про внесення змін до деяких законів України щодо управління майном вугледобувних підприємств, військовим майном та іншим державним майном (реєстр. № 11089).

Обговорили удосконалення процедури реалізації надлишкового або непрофільного військового майна, щоб підвищити рівень надходжень до бюджету за рахунок ефективного продажу відповідних активів.

Також продовжуємо працювати над законопроєктами, з опрацювання яких Комітет з питань економічного розвитку визначено головним.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.