Діяльність останніх особливо актуальна в нинішніх умовах, адже потрібно виконувати широкий спектр завдань.

Про це заявив народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

«В умовах війни особливо актуальним є питання функціонування військових адміністрацій, які виконують широкий спектр завдань. Це і сприяння Збройним Силам, і зведення фортифікаційних споруд, і координація евакуації та розбір завалів після ударів по житлових масивах. При цьому нікуди не діваються господарські питання, а ще й паралельно додаються кейси євроінтеграції та пошуку партнерів для відновлення. Я вважаю, що загалом і місцеве самоврядування в Україні, і мережа військових адміністрацій цілком успішно проходять випробування великою війною», — зазначив політик.

Він додав, що основне завдання парламенту в цьому напрямку полягає в мінімізації кількості перепон, які заважають військовим адміністраціям працювати ефективно. Водночас очільник такого державного органу передовсім повинен бути проактивним менеджером.

«Очільник військової адміністрації у будь-якому випадку повинен бути проактивним менеджером, при цьому не має значення, яка саме це територія України. Коли йдеться про зону бойових дій або близьку до неї територію, то там необхідні безпекові та військові навички. У нас є військовослужбовці, які очолили адміністрації населених пунктів на півдні країни. Однак питання менеджменту є першочерговим, і не обов’язково бути якимось галузевим фахівцем, щоб налагодити робочі процеси», — переконаний народний депутат.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.