23 травня 2024 року Верховною Радою України прийнято за основу та в цілому в редакції, запропонованій Комітетом з питань правової політики, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції (реєстр. № 11133 від 28 березня 2024 року), поданий народним депутатом України І.П. Фрісом та іншими народними депутатами України.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту його метою є вдосконалення регулювання питань організації судами участі осіб у судових засіданнях з розгляду господарських, цивільних та адміністративних справ у режимі відеоконференції.

Законопроектом викладаються в нових редакціях стаття 197 Господарського процесуального кодексу України, стаття 212 Цивільного процесуального кодексу України та стаття 195 Кодексу адміністративного судочинства України, якими передбачається, зокрема, що суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції без повідомлення учасників справи, а також надається право представникам учасників справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.