«Україна завжди повертається за своїми людьми й територіями — це сутність нашої держави. Перед нами постане ряд викликів, серед яких — економічні, демографічні та юридичні. 

Маємо тримати у фокусі всі питання, щоби відносно швидко мати змогу на них відповісти», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час панелі щодо державної політики та бачення інституційного відновлення територій після деокупації у межах конференції «Від (де) окупації до відкритого демократичного врядування».

Він водночас зауважив, що завданням для України буде підготовка кадрового резерву, який працюватиме на звільнених територіях, а також розробка механізмів стимулювання повернення бізнесу чи його створення.

«Гарне врядування — це «точка прикладання» багатьох ресурсів, гарне врядування стосується і демографії, і економіки, і політики, і державного управління, і розвитку територій, і сільського господарства тощо», — зазначив Олександр Корнієнко.

«Ми маємо готувати ці кадрові резерви, аби коли будемо повертатися на звільнені території — мати команду, яка ефективно це робитиме», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Насамкінець Перший віцеспікер висловив вдячність усім учасникам заходу за фахову дискусію.

ДОВІДКОВО

Конференція відбулась у межах реалізації проєкту «Формування концептуальних і правових засад інституційного відновлення Донбасу», який виконується ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у партнерстві з ГО «Центр політико-правових реформ», ГО «Громадська ініціатива Луганщини» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Захід організовано у межах Глобального Тижня Відкритого Уряду у партнерстві із Конгресом місцевих та регіональних влад при Президентові України та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.