4 червня 2024 року Верховною Радою України за результатами розгляду у першому читанні прийнято за основу законопроект про внесення змін до Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року (реєстр. № 6227), поданий Кабінетом Міністрів України.

Метою прийняття законопроекту визначено актуалізацію Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року, затвердженої Законом України від 21.04.2011 № 3268-VI, на виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України, введених в дію указами Президента України від 02.12.2019 № 874 та від 23.07.2021 № 306.

Досягнення мети Програми передбачається за рахунок концентрації зусиль в умовах обмежених фінансових ресурсів, на удосконаленні структури запасів та перспективних ресурсів корисних копалин стратегічного значення, а також активізації геологічного вивчення надр із застосуванням сучасних пошуково-розвідувальних та інформаційних технологій.

Прийняття Закону є одним з індикаторів виконання Україною програми Ukraine Facility, пакета допомоги ЄС на 50 мільярдів євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України.

Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування доручено доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Відповідно до Регламенту Верховної Ради України період збору поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи триватиме з 5 по 18 червня 2024 року.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.