Тема Форуму: «Європейська перспектива, діалог, захист прав».

«Насправді за останні два роки українське суспільство зробило фантастичні кроки щодо збільшення рівня толерантності та інклюзивності. Про це свідчать нещодавні опитування. Якщо порівняти з попередніми — зріст дуже помітний», — наголосив під час заходу Олександр Корнієнко.

Під час Форуму також порушили теми законодавчих ініціатив щодо захисту прав національних меншин (спільнот) нашої держави.

«Відповідний законопроєкт був проголосований Верховною Радою України — і нині Уряд активно виконує наступні кроки щодо впровадження передбачених положень», — зауважив Перший віцеспікер, висловивши сподівання, що невдовзі відбудеться перехід до наступного етапу, а саме — парламентського контролю.

Також він нагадав, що було багато питань і пропозицій, пов’язаних насамперед із реалізацією предметних конкретних прав — на освіту, культурних прав, прав, пов’язаних із місцевими адміністраціями. Олександр

Корнієнко водночас наголосив, що до прийняття Закону «Про національні меншини (спільноти) України» Україна мала гарний досвід із Законом України про корінні народи.

Насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко закцентував, що у Парламенті України фаховий Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин, міжфракційне об’єднання, створене колишнім очільником Комітету, нинішнім Омбудсманом України Дмитром Лубінцем, яке має свої перспективи, а також професійна активна делегація у Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.