13 червня ц. р. на засіданні Комітету було розглянуто питання: «Про затвердження Рекомендацій слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань молоді і спорту на тему: «Антидопінгова діяльність в Україні: виклики та шляхи вдосконалення законодавчого забезпечення», що відбулися 31 травня 2024 року.

Голова Комітету Андрій Кожем’якін, доповідаючи це питання, нагадав учасникам засідання Комітету, що Комітет зробив все залежне, щоб привести українське антидопінгове законодавство у відповідність до вимог Всесвітнього антидопінгового агентства, і незважаючи на всі проблеми, у тому числі юридичного характеру, це завдання було виконано ще у 2022 році з ухваленням Закону України «Про антидопінгову діяльність у спорті».

«Але учасники комітетських слухань у своїх виступах зазначали, що антидопінгове законодавство потребує оновлення, з урахуванням досвіду, отриманого під час застосування Закону України «Про антидопінгову діяльність у спорті», і дуже важливо, щоб у спортивній спільноті була створена атмосфера нетерпимості до використання допінгу, розуміння шкоди, яку допінг завдає здоров’ю спортсмена, та наслідків вживання допінгу для його кар’єри.

Тому Комітет провів слухання, щоб спільно з Міністерством молоді та спорту України, Національним антидопінговим агентством, громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості та закладами вищої освіти спортивного профілю напрацювати відповідні Рекомендації органам державної влади та органам місцевого самоврядування», — наголосив Голова Комітету.

Андрій Кожем’якін зазначив, що за результатами комітетських слухань підготовлено проєкт Рекомендацій, і запропонував їх затвердити рішенням Комітету. Рекомендації були затверджені одноголосно.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.