Пропозиція генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга ухвалити на майбутньому саміті Альянсу рішення стосовно подальшої щорічної військової підтримки України на рівні 40 млрд євро свідчить про бажання союзників надавати нам довгострокову своєчасну допомогу у війні з агресором.

Про це заявив народний депутат, заступник Голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

«Якщо відповідна сума буде закріплена на рівні Альянсу у вигляді зобов’язань, то це значно допоможе Україні. У такому разі ми, по-перше, будемо захищені від політичних коливань у країнах-членах НАТО, по-друге, допомога буде довгострокова і своєчасна. По-третє, ці кошти спрямовуватимуться передовсім в озброєння західного зразка, а це означає переозброєння української армії. Сподіваюся, це рішення буде ухвалене на саміті у Вашингтоні», зазначив політик.

За його словами, також надзвичайно важливим є дозвіл на удари з F-16 по військових об’єктах на території росії, що значно розширює радіус дії української авіації.

«Сьогодні Україна має у своєму розпорядженні ракети SCALP і Storm Shadow, а в майбутньому ми можемо отримувати й інші далекобійні ракети, оскільки F-16 – це гарна платформа для різних видів зброї. Таким чином ми зможемо уражати об’єкти на території росії, зокрема літаки, системи РЕБ, ППО. Із передачею нам літаків дальнього радіолокаційного виявлення і управління Saab ASC 890, ми зможемо бачити цілі вглибині рф і бити по них ракетами», наголосив народний депутат.

Він нагадав, що союзники неодноразово заявляли про появу перших F-16 в Україні вже цього літа.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України