Верховна Рада України 19 червня 2024 року за наслідками розгляду в першому читанні прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо особливостей управління культурними цінностями та іншими активами» (реєстр. № 11280-1).

Проєктом Закону, зокрема, пропонується визначити механізм оцінки арештованих активів, переданих в управління Національному агентству, шляхом проведення державної експертизи на предмет визначення їх культурної цінності та передачі активів, які можуть бути віднесені до предметів музейного значення, в управління до музеїв, заповідників, бібліотек або архівів державної форми власності. Також встановлюється заборона на реалізацію майна, яке належить до культурних цінностей, до його конфіскації, спеціальної конфіскації, іншого судового рішення про стягнення в дохід держави.

Це дозволить запровадити належний спосіб управління арештованими активами, що належать до культурних цінностей, з метою їх збереження, відтворення та охорони відповідно до законодавства України.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.