Участь у заході взяли народні депутати — члени Комітету з питань економічного розвитку, представники Міністерства економіки, Міністерства аграрної політики та продовольства, Офісу Президента України, члени Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, а також представники бізнесових кіл, профільних галузевих асоціацій, експертного середовища та інші стейкхолдери.

«Українські виробники продовжують бути системно дискриміновані у власній державі по відношенню до імпорту, — зазначив заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський у своєму вступному слові. Така ситуація є наслідком багаторічної практики укладання економічних угод з політичних мотивів з одного боку і пріоритезації споживача перед виробником з іншого.

Якщо раніше це було проблемою власне українських виробників, то тепер це питання національної безпеки. Адже коли купується товар українського виробника, до 40% коштів йде у державний бюджет на фінансування ЗСУ. Коли ж купується імпорт — українська держава ці кошти втрачає.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, яка приймає рішення за результатами розслідувань проти недобросовісного імпорту, з початку повномасштабного вторгнення збиралась лише кілька разів. Самі ж розслідування тривають неприйнятно довго. І в дуже рідкісних випадках передбачають запровадження попередніх заходів».

У ході заходу відбулась цікава дискусія та жваве обговорення наявних інструментів та способів торговельного захисту вітчизняних товаровиробників, а також проблематики їх застосування, особливо в умовах, що склалися.

У підсумку заходу було наголошено на необхідності наступних рішень:

- процедури антидемпінгових, а також інших розслідувань в інтересах українських виробників мають бути максимально спрощені та прискорені;

- Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі стосовно розгляду звернень українських виробників має збиратись частіше і працювати як годинник;

- визначення інтересів українського виробника ключовим пріоритетом.

Саме такі зміни відповідають державній економічній політиці «Зроблено в Україні» та дають Україні шанс подолати дисбаланси в економіці.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.