Верховною Радою України прийнято за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду (реєстр. № 11024).

20 червня 2024 року Верховна Рада України за наслідками розгляду в першому читанні прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду (реєстр. № 11024).

Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування доручено доопрацювати зазначений законопроєкт з урахуванням пропозицій і поправок суб’єктів права законодавчої ініціативи, а також пропозицій, висловлених у висновку Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування від 25.03.2024 відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Законопроєкт спрямований на забезпечення захисту територій та об’єктів природно-заповідного фонду України від негативного впливу внаслідок експлуатації механічних транспортних засобів та зменшення антропогенного навантаження на ці території та об’єкти; доповнення класифікації заказників та пам’яток природи новими категоріями — «мікологічний заказник» та «мікологічна пам’ятка природи», з метою поліпшення збереження рідкісних і зникаючих видів грибів.

Відповідно до Регламенту Верховної Ради України період збору поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи триватиме з 21 червня до 4 липня 2024 року.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.