На минулому тижні народні депутати України — представники Комітету з питань економічного розвитку працювали у Берліні на Міжнародній конференції з питань відновлення України — Ukraine Recovery Conference — URC2024. Про підсумки роботи розповідає заступник Голови Комітету Олексій Мовчан.

«Обговорювали питання енергетики, макроекономічної стабільності, людського капіталу, стійкості та безпеки, інфраструктури, житлового сектору, культурної спадщини, захисту клімату, охорони здоров’я, освіти та багато інших. Провели зустрічі з депутатами Бундестагу. Говорили про виклики, перед якими стоїть наша країна, про постачання зброї, про енергетичну безпеку і відновлення об’єктів енергетики та про інші важливі питання.

За даними Міністерства економіки України, під час конференції підписано та анонсовано міжнародних угод та допомоги на понад 16 млрд євро:

-  гарантійні та грантові угоди в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility — 1,4 млрд євро;

-  пакет допомоги на підтримку енергетики від США — 824 млн доларів;

-  запуск Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу для України — зобов’язання на 7 млрд євро;

-  програма перенавчання фахівців Skills Alliance — понад 700 млн євро;

-  дофінансування гуманітарного розмінування землі — 35 млн доларів;

-  14 угод між українськими та німецькими і міжнародними бізнес-партнерами — понад 560 млн євро;

-  угоди про страхування ризиків — понад 350 млн доларів.

Загалом під час конференції було укладено 110 міжнародних угод!»

Обговорення в Берліні також включало питання технічної допомоги та надання експертної підтримки з боку розвинених країн. Це дозволить використовувати найкращі світові практики для реалізації відновлювальних програм, що є необхідним для створення сприятливого інвестиційного клімату.

Конференція продемонструвала потужну підтримку міжнародної спільноти у відновленні України, що не лише сприяє економічному розвитку, а й зміцнює політичні та дипломатичні зв’язки та відкриває нові можливості для фінансування інфраструктурних проєктів та модернізації ключових галузей економіки.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.