Проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу громадських об’єднань ветеранів війни (реєстр. № 11123 від 25.03.2024), поданий Кабінетом Міністрів України
Метою прийняття проєкту закону України про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу громадських об’єднань ветеранів війни є законодавче врегулювання визначення громадських об’єднань ветеранів війни, яке сприятиме посиленню їх організаційної та інституційної спроможності, а також забезпечить участь ветеранів та їх громадських об’єднань у прийнятті і реалізації владних рішень.
Проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» щодо формування комплексного підходу до внутрішньої політики у ветеранській сфері (реєстр.
№ 11007 від 12.02.2022), поданий народними депутатами України Т. П. Тарасенком, Г. М. Третьяковою та іншими народними депутатами України
Проєктом закону пропонується доповнити Закон України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» статтею 10-1 щодо визначення засад внутрішньої політики у ветеранській сфері.
Передбачається, що такі засади базуються на безумовному додержанні Конституції України, забезпеченні в Україні прав і свобод людини і громадянина та гарантуванні прав і свобод, проголошених Конституцією України, на загальновизнаних принципах і нормах міжнародного права, забезпеченні соціальної спрямованості економіки України та сталого соціально-економічного розвитку України, зміцненні демократичних засад суспільного і державного життя та забезпеченні верховенства права.
Ветеранська політика є багатоелементною та охоплює багато сфер суспільного життя держави, зокрема:
- вшанування пам’яті про ветеранів; збереження досвіду українських військових перемог та прикладів військової доблесті для наступних поколінь українського народу;
- сприяння створенню матеріальної та нематеріальної культурної спадщини про українські військові перемоги та українську військову доблесть та її поширенню; залучення ветеранів до національно-патріотичного виховання;
- створення ефективної системи забезпечення переходу від військової служби до цивільного життя;
- створення умов для повноцінного життя та розвитку ветеранів і гарантії їхніх прав та інтересів.
Визначення засад внутрішньої політики у ветеранській сфері закладе фундамент для її належного формування та злагодженої реалізації центральними та місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Проєкт закону про ветеранське підприємництво (реєстр. № 10258 від 13.11.2023), поданий народними депутатами України Т. П. Тарасенком, Г. М. Третьяковою та іншими народними депутатами України
Законопроєкт спрямований на створення сприятливих умов для започаткування та розвитку ветеранського підприємництва, підвищення його конкурентоспроможності, вирішення проблем реінтеграції ветеранів війни в цивільне життя та сприяння сталому розвитку України в цілому.
Законопроєкт містить загальні положення та визначення, зокрема, поняття суб’єктів ветеранського підприємництва, ветеранського соціального підприємництва; визначає мету, завдання і принципи державної політики у сфері розвитку та функціонування ветеранського підприємництва; передбачає порядок набуття суб’єктом підприємництва статусу ветеранського та його втрату; запроваджує облік відомостей щодо суб’єктів ветеранського підприємництва в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни; встановлює види та форми державної підтримки ветеранського підприємництва; встановлює засади міжнародного співробітництва у сфері ветеранського підприємництва.
Прийняття законопроєкту дасть змогу забезпечити соціальну підтримку ветеранів війни з боку держави, розробити та реалізувати ефективний механізм наповнення державного бюджету за рахунок нових податкових надходжень та створення робочих місць, підвищити рівень інвестиційної привабливості держави, а також посилить економічну безпеку країни та консолідувати суспільство.
Фото rada.gov.ua.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України