Черкаська область / Черкащина: тут витає дух Богдана і б’ється серце Кобзаря

Так розпорядилася історична доля, що на теренах нинішньої Черкащини зароджувалася українська нація, творилася мова, виборювалася Держава.
Так розпорядилася історична доля, що на теренах нинішньої Черкащини зароджувалася українська нація, творилася мова, виборювалася Держава.
Про Андрія Олійника автор цих рядків розповідала в «Голосі України» двадцять років тому, в 2001-му, в святковому номері, приуроченому до 10-ї річниці Незалежності нашої держави.
У географічному центрі держави неподалік села Мар’янівка Звенигородського району завершено спорудження масштабного арт-об’єкта, який символізує єдність усіх українських земель з півночі на південь із заходу до сходу (на знімку).
Літо фінішує, чуючи про підвищення тарифів, люди хвилюються про опалювальний сезон і про те, чи буде їм субсидія.
На батьківщині Кобзаря, у селі Моринці Звенигородського району, 21—22 серпня відбудеться традиційний мистецько-просвітницький фестиваль Ше-Fest-2021.
До іудейського Нового року, який святкуватиметься 6—8 вересня, ще кілька тижнів, а Умань уже заповнена релігійними туристами — брацлавськими хасидами з різних країн
У селі Красенівка Золотоніського району, на батьківщині шестиразового чемпіона світу з греко-римської боротьби Івана Піддубного, відбулося грандіозне свято богатирської сили, присвячене 150-річчю від дня народження знаменитого земляка.
Вартість будівництва в обласному центрі стадіону з футбольним полем та біговими доріжками на території міської загальноосвітньої школи № 29 становила понад 7 млн грн.
На святкування Рош-га-Шана, юдейського Нового року, до Умані почали прибувати тисячі брацлавських хасидів з Ізраїлю, США, Великої Британії та інших країн.
В обласному кардіологічному центрі вперше проведено трансплантацію серця 59-річному чоловікові.
У селі Софіївка Черкаського району під час сильної грози блискавка влучила у дерево, під яким сховалися від дощу троє осіб, які відпочивали поблизу ставка.
Шполянська міська територіальна громада підтримала ініціативу земляків українського літературознавця, письменника-публіциста та громадського діяча Михайла Слабошпицького присвоїти його ім’я місцевій загальноосвітній школі.
Масштабною виставкою сільськогосподарської техніки та продукції переробних підприємств Черкащина зустрічає День фермера, що відзначається в країні 19 червня.
У селищі Оршанець, у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота, відбулася урочиста церемонія складання військової присяги (на знімку).
На реконструкцію та придбання нового медобладнання для відділення екстреної медичної допомоги обласної лікарні було спрямовано майже 14,5 млн грн.
На черговій сесії Черкаської обласної ради депутати проголосували за прийняття Програми розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя області на 2021—2025 роки.
Міський голова Анатолій Бондаренко та Юрій Федаш підписали угоду про партнерство між міськвиконкомом та управлінням флотилії.
Група експертів з Грузії, авторів «Батумського дива», протягом кількох місяців вивчала потенційні можливості стратегічного розвитку столиці Шевченкового краю й презентувала міській раді та громадськості свою концепцію «черкаського ривка».
У Каневі стартував міжнародний мотофест «Тарасова гора» — наймасштабніша мотоциклетно-музична подія нинішнього року.
У Каневі, на приплаві «Авто-Ріка», місцеві молодіжні громадські спілки організували одноденний музичний фестиваль.