Культура / Представники Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики взяли участь у «Форумі Культнаступу»

У Києві відбувся «Форум Культнаступу».
У Києві відбувся «Форум Культнаступу».
Професійне свято працівників кінематографії встановлене указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня.
Команда Національного літературно-меморіального музею імені Григорія Сковороди на Харківщині запустила новий проєкт «Музей майбутнього».
Саме в цій філії зараз зберігається «скіфське золото» з Криму.
Україна вперше бере участь у засіданні Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Засідання триває у Нью-Делі (Індія) з 21 по 31 липня.
У Луцькому музеї сучасного мистецтва Корсаків український художник Петро Антип пише найбільшу картину в світі з назвою «Космогонія».
10 липня відбулася зустріч із представниками Бюро ЮНЕСКО в Україні на чолі з К’ярою Децці Бардескі.
70 років тому за участі 56 держав було прийнято Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту (1954 рік).
Названі процеси є вкрай важливими для розуміння, які саме артефакти є у власності держави та українського народу.
Культурні чистки та екстремальне насильство, які застосовує російська федерація, мають на меті стерти історичне коріння українців, їх традиції та культуру.
Про це заявила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Бардескі на міжнародній конференції «Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України».
Верховна Рада України 19 червня 2024 року за наслідками розгляду в першому читанні прийняла за основу проєкт Закону України за реєстр. № 11280-1.
За три роки проведення міжнародної Конференції з відновлення України (Recovery Conference) вперше окремо порушувалася тема культурної спадщини.
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання в Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
З 25 до 28 квітня в столиці проходив фестиваль «Книжкова країна».
18 квітня 2024 року в Україні відзначали День пам’яток історії та культури, який припадає на Міжнародний день пам’яток і визначних місць.
Венеційська бієнале - один із найбільших і найдавніших форумів сучасного мистецтва в світі.
Про це йшлося на презентації книжки «Пам’ятки княжої доби (волинський контекст)» та альбому «Первісне мистецтво Волині та Волинського Полісся», яка відбулася 27 березня в Луцьку в обласній універсальній бібліотеці імені Олени Пчілки.
«Курбасівські читання», які відбулися у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, були присвячені 137-літтю від дня народження видатного режисера, актора, драматурга, засновника шести театрів, публіциста та перекладача Леся Курбаса.
«Хроніки Перемоги» — під такою назвою у Житомирському обласному літературному музеї відкрилась персональна виставка Ольги Курської.