Історія / Швейцарська модель для нашої армії

Програма розбудови української армії УНР ґрунтувалася на традиціях давньоруського ополчення та на передовому європейському досвіді, а саме: швейцарській моделі оборони держави.
Програма розбудови української армії УНР ґрунтувалася на традиціях давньоруського ополчення та на передовому європейському досвіді, а саме: швейцарській моделі оборони держави.
Свята Софія, зведена в центрі древнього Києва на початку XI століття, вже понад тисячу років тому — духовний, політичний і культурний центр України.
Київський Печерськ — місце воістину особливе, дивовижне своєю старовиною.
Довготривалий промосковський міф розсипався: доведено, що старовинні гармати в Городні, що на Чернігівщині, насправді є козацькими і не мають відношення до Петра І.
«Історію Закарпаття в персоналіях», альманах «Гомін Красного поля» та збірник «Літературне Закарпаття 2018» презентували в обласній державній адміністрації.
У Києві на Хрещатику проходить виставка «Українське військо: 1917—1921», що відкрилася за ініціативи Українського інституту національної пам’яті.
У 2024 році відзначатиметься 1000-ліття Чернігівського князівства.
У Книжковій палаті України вагому частину фонду 1917 року становлять друковані праці одного з фундаторів української державності Михайла Грушевського (1866—1934).
Уже понад сто років День Соборності є визначним святом для всіх українців, куди б їх не закинула доля.
Директор Інституту дослідження Голодомору Віктор Брехуненко розповів про маніпулятивні версії, що використовуються в гібридній війни проти України.
Про родинний маєток українських поміщиків Галаганів у Сокиринцях Чернігівської області.
Як у Вінниці назву вулиці «творця червоного терору» перейменували без... перейменування.
До річниці батуринської різанини.
Виставковий проект «Голодомор: нищення ідентичності», що приурочений до 86-х роковин пам’яті жертв Голодомору-геноциду, відкрився вчора в кулуарах Верховної Ради.
Про систематизацію пам’яток українського права та здійснення багатотомного видання «Скарбниця пам’яток українського права».
Книгу «Легенди та історії Вінниці» презентували цього тижня у Вінницькій міськраді.
Розмова з автором проекту реконструкції Луцького вокзалу, заслуженим архітектором України Андрієм Бідзілею.
З нагоди ювілею багаторічний директор Чернівецького поштамту Ярослав Цюпак організував погашення марки із зображенням цього закладу.
Осинове, що на Луганщині, тривалий час було центром краю — волостю, комісарством, сотнею, а в 30-х роках минулого століття — Осиновським районом.
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник презентував у кулуарах Верховної Ради України експозицію «Києво-Печерська Лавра. Святиня України».