Вінницька область / Вінниччина: «Під сонцем золота пшениця, — це людський труд, це волі криця» (Максим Рильський)

Вінниччина невпізнанно змінилася за 30 років Незалежності.
Вінниччина невпізнанно змінилася за 30 років Незалежності.
Перемога будь-якої революції найчастіше залежить від того, чи підтримає її столиця.
Гіркоту від приниження та гноблення заступило відчуття вільного дихання.
Три десятиліття української Незалежності — це роки тріумфу, втрат, здобутків і перемог, розчарувань і проявів крицевої сили духу народу, воля якого ніким звойована ще не була.
За 30 років Незалежності України в місцевому самоврядуванні Запорізької області відбулися тектонічні зміни.
Житомирщина — одна з найбільших областей України, об’єднує понад 100 національностей, має багату історію, культуру та природу.
Упродовж багатьох десятиліть покоління правозахисників, мислителів, правдолюбів і справжніх борців наближали Незалежність України й на Донеччині.
Дніпропетровщина — це регіон, який розвивається у різних напрямах шаленими темпами.
Харків, Харківська область — це не географія, не адміністративна одиниця України, не один із регіонів країни, це, насамперед, величезний науковий, промисловий, сільськогосподарський комплекс.
Якщо поглянути на карту, за три десятиліття Хмельниччина не змінилася. Займає все ті само 20,6 тисячі квадратних кілометрів.
Якби 1991 року у пересіченого перехожого запитали, якими ви бачите Крим через 30 років, напевне, отримали б відповідь: туристичною перлиною Європи.
Сучасна історія Херсонщини складається із суцільних випробувань.
Волинь до Незалежності і після її здобуття дуже різниться.
Так розпорядилася історична доля, що на теренах нинішньої Черкащини зароджувалася українська нація, творилася мова, виборювалася Держава.
Олексій Бойко — новий молодий голова Чернівецької обласної ради (на знімку). Він має хороший послужний список управлінця районного рівня у Сокирянському, нині — Дністровському районі області.
Два походи, проведені чернігівськими організаціями Народного руху та «Просвіти», сколихнули сонний край, всуціль червоний.
Про Андрія Олійника автор цих рядків розповідала в «Голосі України» двадцять років тому, в 2001-му, в святковому номері, приуроченому до 10-ї річниці Незалежності нашої держави.
Завершився обласний огляд «Етнотрадиції Миколаївщини», який мав на меті виявлення, збереження та популяризацію елементів нематеріальної культурної спадщини регіону.
День поля, присвячений картоплярству, відбувся в селі Усичі Луцького району.