Лідер чеченської озброєної опозиції Доку Умаров, якого в Грозному та Москві називають терористом і бандитом, взяв на себе відповідальність за теракт в аеропорту Домодєдова, у результаті якого загинуло 36 осіб, а багато десятків досі перебувають у лікувальних закладах російської столиці.
Цікаво, що відеозвернення, в якому Умаров зізнався в злочині, пролунало на одному з «кавказьких радикальних інтернет-сайтів» лише через два тижні після цієї трагічної події. Це третій теракт, організований Доку Умаровим. Перший стався 2000 року в метро на станції «Пушкінська» — загинуло 16 осіб, другий — 2004 року — метро «Ризька» — загинуло 9 осіб.
У своїй заяві лідер кавказьких терористів заявив, що теракт у Домодєдово став відповіддю на злочини Росії на Кавказі. За його словами, «в очах суспільства мусульман представляють варварами»: «Коли вбивають мусульман, увесь світ мовчить, а коли мусульмани у відповідь роблять щось, що їм дозволено, то відразу весь світ накидається на них».
Більше того, Умаров погрожує Кремлю тим, що «такі акції повторюватимуться на території Росії». І пропонує російській владі «залишити Кавказ», бо «лави шахідів можуть поповнитися сотнями мусульман, готових принести себе в жертву».
Поки публічні дії російської влади обмежилися тим, що президент Медведєв звільнив десятки генералів і полковників МВС, які є відповідальними за теракт у Домодєдово. Але цікаво, що відставки у ФСБ обмежилися «перестановками» генералів з однієї посади на іншу. Принаймні жодне прізвище офіцера спецслужб не пролунало в ЗМІ як винного у низці терористичних актів у Росії.
Думка російської еліти, і провладної і опозиційної, зводиться до одного: вибух у Домодєдово — не випадковість, а продовження різкого зростання тероризму в країні. І це незважаючи на те, що видатки бюджету на безпеку зросли й сьогодні становлять 31,3 млрд. доларів. Чисельність співробітників спецслужб різних силових відомств — більше двох мільйонів осіб, що більше ніж чисельність особового складу російської армії.
Теракт у Домодєдово дав потужний імпульс критики влади. «Відбираючи у нас свободи, влада так і не забезпечила нам горезвісної безпеки. Найважливіші комунікації Москви — діряве решето для сваволі терористів», пише журналіст у редакційній статті впливової московської газети «Ведомости».