Напередодні Дня бібліотек у одній із найбільших книгозбірень країни сталася НП. У результаті — двоє людей загинули, ще один чоловік перебуває в лікарні.
Трагедія сталася увечері 29 вересня. Одразу столицею поповзли чутки, буцімто в Національній бібліотеці імені В. Вернадського пролунав потужний вибух. Почали з’являтися все нові подробиці, зокрема, і про значну кількість потерпілих. Утім, інформація ані про масштабність трагедії, ані про її причини не підтвердилася. Хоча, на жаль, без жертв таки не обійшлося. Офіційні дані МНС: двох людей (штатні електрики) загинули і одного чоловіка (заступника головного інженера з енергетики) госпіталізовано до токсикологічного відділення з діагнозом отруєння сумішшю газів.
Його стан оцінюється як важкий, нині потерпілий перебуває у реанімації. Щодо причини трагедії, то, припускають у МНС, нею могла стати халатність. Чоловіки, буцімто, з якихось причин не відреагували вчасно на сигнал тривоги.
За версію Міністерства з надзвичайних ситуацій, двоє штатних електриків саме працювали на 20-му поверсі будівлі бібліотеки, коли з якихось причин спрацювала система пожежної автоматики. Припускають, що трапилося це в наслідок короткого замикання. Система, мовляв, «відчула» дим і запустила автоматичне пожежогасіння. Приміщення почало заповнюватися вогнегасною речовиною «Хладон-125». Газ фреон, що входить до її складу, почав «витісняти» кисень. Це, буцімто, і стало причиною отруєнь та в подальшому — смертей. Між тим без відповіді залишається запитання, чому чоловіки не покинули приміщення. Бо у прес-службі МНС запевняють: мовляв, перед подачею газу мала б обов’язково спрацювати звукова та світлова сигналізація. І якби на неї вчасно відреагували, могло б обійтися без жертв.
Учора бібліотека імені Вернадського відзначала своє професійне свято із зачиненими дверима та вимкненими телефонами... На дверях будівлі висів надпис: «Санітарний день». Щоправда, охочих прийти до книгозбірні було чимало. Більшість із них привело банальне бажання побувати на місці трагедії.
— Казали, тут вибух був. А тут навіть вікна цілі, — зітхають розчаровано дівчата, обійшовши приміщення бібліотеки по периметру.
Киянка Надія Петрівна мешкає у будинку навпроти книгозбірні. Каже, вибуху не чула. Перше, що помітила, — скупчення людей. «Не чула я нічого. Онук прибіг, кричить: в інтернеті написано «вернадку» підірвали. Я одразу до сусідки подзвонила, вона в цій бібліотеці працює. Та слухавку не взяла. Вибігла на вулицю — стоїть бібліотека... Тільки людей повно». Сусідка Надії Петрівни, яка працює в бібліотеці, потім розповідала, що спочатку в них зникло світло, потім з’явилося, і почало дуже смердіти. Усі, мовляв, одразу вибігли назовні, хто в чому був. Чому цього не зробили електрики, — невідомо.