Чому в кішок очі світяться
У деяких тварин, у тому числі й у кішок, очі здатні вловлювати й максимально використовувати навіть найслабше світлове випромінювання. Це відбувається завдяки особливості будови очей. Їх внутрішня поверхня має блискучий шар, так зване дзеркало, яке відбиває світло, що падає.
Очі нічних хижих тварин не виробляють світло, а лише відбивають слабкі промені зірок, Місяця, віддалених джерел світла, які потрапляють усередину очей і зосереджуються на їх задній поверхні.
У світлі автомобільних фар очі кішок на вулиці чи очі хижих тварин, які вийшли на узлісся, блищать, немов алмази. Це відбувається завдяки саме тим люстеркам, які вловлюють будь-яке, навіть найслабше, світло. Потім тварини фокусують погляд на високочутливих фоторецепторах, підсилюючи дію світлового імпульсу. Їхні очні дзеркальця не просто відбивають, а відбивають чітко назад. Тому, пройшовши лінзову систему ока, світло не розсіюється навсібіч, як це було б із дзеркалом, а повертається вузьким променем до джерела світла.
Повернути те, що не твоє
Жінка повернула в поліцію 65 тисяч доларів, які знайшла на дорозі.
Деббі Коул, 53-річна американка зі штату Флорида, рано-вранці знайшла на дорозі великий пластиковий пакет, повний купюр вартістю 50 і 100 доларів. Однак, за її словами, їй навіть і на думку не спало залишити гроші собі.
«
Моя мати виховувала мене як чесну людину, так само і я виховую своїх дітей, — відзначає Д. Коул. — Усі мене постійно запитують, чи думала я про те, щоб залишити гроші собі. Якщо чесно, то, звичайно, — ні». Тепер американку, чия щорічна зарплата становить трохи менше 30 тис. доларів, чекає невелика премія за чесність або додаткові вихідні дні.Співробітники правоохоронних органів з’ясували, що пачка грошей випала з броньованої інкасаторської машини, яка проїжджала мимо.
За повідомленнями Укрінформу.