Його просто треба уміти знайти і встигнути купити


До кінця місяця у Києві мають працювати 50 кіосків, у яких можна буде купити соціальні сорти хліба. Шість таких точок уже працюють. Де і почім продають дешевий хліб — вирішив з’ясувати київський міський голова. Стежили за процесом і кореспонденти «Голосу України».

 

 

Пошуки соціального хліба завели аж у віддалений житловий масив Троєщина. Фірмовий магазин ПАТ «Київхліб» (на знімку): в асортименті поміж круасанами та «елітними» сортами хліба є й соціальні — «Український домашній» за 5,25 грн., «Батон звичайний» — 4,15 грн., «Пшеничний київський» — 4,05 грн. Контингент покупців — переважно пенсіонери. Кіоску, що відкрився у лютому цього року, вони тішаться. Хоча і зізнаються: придбати соціальний хліб не завжди вдається. Продавці пояснюють чому: попри те що продукцію завозять тричі на добу, дешеві сорти швидко розходяться. «Якщо порівнювати обсяги реалізованої продукції, то за день тут продається майже по 800 кг соціального хліба і по 30—40 кг звичайних сортів», — розповів голова правління ПАТ «Київхліб» Володимир Череда. При цьому, за словами продавців, у них є правило: більше 3—5 хлібин соціального сорту в одні руки не відпускають.
У підприємстві зізнаються: такі кіоски працюють не стільки заради прибутку, скільки для виконання соціальної функції. Збиток від продажу дешевих сортів доводиться перекривати за рахунок реалізації виробів, що не входять до переліку соціальних і продаються за ринковими цінами.
— Зустрічався з керівництвом ПАТ «Київхліб» і поставив жорсткі вимоги: підприємство має дотримуватися умов інвестиційного конкурсу, однією із яких є непідвищення вартості соціальних сортів хліба у цих кіосках протягом трьох років. За умовами конкурсу, до кінця року мають з’явитися 200 таких точок продажу. Але ми робимо усе, щоб прискорити цей процес. І запрацювати вони мають уже до кінця квітня, — заявив київський міський голова Віталій Кличко.
А от ті, хто надають перевагу несоціальним сортам хліба, приводів для радості мають менше. «Соціальний хліб — це, звичайно, добре, але що робити тим, кому він не підходить. Мені, приміром, можна лише висівковий батон їсти. За два дні він подорожчав на 50 копійок...» — скаржиться киянка Юлія Степанівна, та її скарга чиновниками залишається непочутою. До речі, Антимонопольний комітет України пообіцяв не допустити економічно необґрунтованих цін на хліб: «Органами АМКУ було розпочато розгляд справ про порушення ПАТ «Київхліб» та ПАТ «ТЕРЕМНО ХЛІБ» законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку оптової реалізації хліба та хлібобулочних виробів».

Тим часом

Як повідомляє наш власкор Владислав Жмурков, мешканці Сумщини побачили у понеділок зранку в продуктових магазинах «новий» хліб. Від недільного він відрізняється лише ціною, яка в середньому підскочила на 12—15%. Так, приміром, одні сорти подорожчали на 79 копійок, інші — на 50.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.