До України повернули реліквію, що належала князеві Київської Русі Святославу Ігоровичу (Хороброму). Артефакт — печатка, що датується Х століттям, це особиста річ князя Святослава. За словами істориків, на печатці зображений двозуб, який є прототипом українського тризуба, зроблена вона із свинцю. Відтепер печатка зберігатиметься в Києві, і її мають дослідити науковці.


«Це двобічна свинцева булла, на якій з обох боків зображено знак Святослава. У кожного князя був індивідуальний знак, у Святослава це двозуб. Його син, Володимир Святославович, який додав третій зуб, утворив у такий спосіб тризуб, що зараз є Державним гербом України. Це видозмінений знак його батька», — зауважив старший науковий співробітник Інституту археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського Національної академії наук України Олег Однороженко.


За попередніми даними, печатку знайшли на Старокиївській горі наприкінці 1982 року, відтоді вона зникла. Історію її повернення поки що тримають у секреті. Для широкого загалу артефакт обіцяють представити приблизно через місяць.

Фото з сайту www.ukr.obozrevatel.com