Укр | Рус
На Запорізькій АЕС вимкнули енергоблок № 1 Українські вибухотехніки провели спільні навчання за участі агентів ФБР Стартувала ХХІХ Всесвітня літня Універсіада! Пожежу у Миколаївській області ліквідовано Найбільше української картоплі купила Білорусь Четверо працівників загинули під час вибуху на заводі в Південній Кореї Підпільний цех з обробки бурштину викрили у Луцьку Футбол. Українські юнаки поборються за «бронзу» Поліцейський патруль протаранив «швидку допомогу» У Маямі через стрілянину евакуювали торговий центр Прикордонники перейшли на посилений режим служби до Дня Незалежності На дні Тихого океану знайшли відомий американський крейсер, затонулий 72 роки тому Поліція вирішує питання про відкриття провадження через стрілянину в київському автобусі Правоохоронці ліквідували групу зловмисників, які викрали авто Нацполіції У Південній Кореї на суднобудівному заводі стався вибух, четверо загиблих
загрузка...
На головну
23.11.2016

Постає Польська ліга наших студентів

Іван КОЗЛОВСЬКИЙ.

Наприкінці минулого тижня за інформаційної підтримки «Голосу України» у Варшаві відбувся І конгрес Польської ліги українських студентів (ПЛУС). Ініціаторами та організаторами Конгресу виступили Асоціація українського бізнесу в Польщі (АУБвП), Міжнародний юридичний центр EUCON та Міжнародна рекрутингова група GLOBAL JOB GATE.


За короткий термін (три тижні) на участь у Конгресі погодилися і прибули 178 студентів з вишів різних міст Польщі: Любліна, Жешува, Катовіце, Перемишля, Кракова, Гданська, Лодзі, Вроцлава, Варшави. Конгрес проходив у актовому залі Університету Леона Козьмінського, який є одним із 67 найкращих світових бізнес-вишів (нині тут навчаються понад 700 наших співвітчизників). Учасники заслухали і активно обговорили концепцію ПЛУС, ідею студентської школи стартапів та студентської біржі праці. Перед ними виступили українські інвестори в Польщі, які розповіли про те, кого з українських студентів вони бачать у себе на роботі. З інтересом слухала молодь життєву історію голови ради АУБвП Іренеуша Дерека — поляка, який 26 років тому приїхав в Україну на навчання, закінчив вуз, залишився в нашій країні, одружився з українкою і активно веде свій бізнес. Він поділився своїм досвідом як адаптуватись у чужій країні. Проте провідною думкою, що звучала в його спілкуванні зі студентами, було те, що їх чекають в Україні, повернувшись куди з дипломом польського вишу, знаючи польську мову, вони будуть поза конкуренцією і зможуть знайти своє місце на підприємствах польських інвесторів.


Про те, як виникла ідея створення ПЛУС, з кореспондентом «Голосу України» поділився її ініціатор — президент Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук:


— Спочатку в нас виникла ідея створити Асоціацію українського бізнесу в Польщі, яка ставить перед собою завдання, зокрема, захисту прав та інтересів українських інвесторів у Польщі. За різними даними, в Польщі перебуває на навчанні від 30 до 50 тисяч наших студентів, яким з травня 2015 року польський уряд надав змогу працювати без спеціального дозволу на роботу, виключно на підставі студентської 
візи (для денної форми навчання). Наші вітчизняні інвестори, котрі створили в Польщі свої компанії, досить часто шукають працівників-українців зі знанням мови, адаптованих в польському суспільстві.
— Чи не було побоювання, що студенти сприйматимуть це так, що «дядьки в галстуках» вчать їх жити?


— Нашим завданням було їх розговорити, щоб вони повірили в себе. Думаю, що нам це вдалося, судячи зі жвавого обговорення не лише концепції ПЛУС, а й студентської школи стартапів та студентської біржі праці. АУБвП не має наміру організовувати студентам ПЛУС. Асоціація лишень дає їм комунікаційну платформу, де б вони могли спілкуватися, обмінюватися досвідом та інформацією, щоб їм не треба було створювати якихось спеціальних організацій. Ми готові допомагати досвідом, матеріально підтримати організаційні процеси, а далі студенти мають працювати самі.


Нині триває відбірний конкурс до ради ПЛУС. У містах великого зосередження українських студентів будуть представництва ПЛУС, а у вишах, де є наші студенти, — «посли ПЛУС». До травня 2017 року мають бути створені керівні органи ПЛУС, після чого буде проведено ІІ конгрес ПУЛС.

Варшава.

 

Ярослав Романчук, Іренеуш Дерек, заступник директора Колегії управління і фінансів Університету Козьмінського з питань англомовного навчання Світлана Гудкова, директор з питань маркетингу Університету Козьмінського Дарія Ковальска (зліва направо).


Фото автора.

Всі статті рубрики На головну