«Оперативники й слідчі продовжували роботу з викриття не тільки окремих щупалець, а й усієї злочинної структури і її керівників. Сьогодні в Одеській області Нацполіція разом із управлінням з розслідування особливо важливих справ ГПУ й управлінням «К» СБУ проводять масштабну операцію: обшуки й затримання по всіх елементах банди», — заявив А. Аваков.


Він додав, що до складу злочинної групи крім чиновників місцевих органів влади «входять місцеві судді та есбеушники, поліцейські, прокурори».


Глава МВС повідомив, що зафіксовано понад 50 епізодів злочинів, які «очолювали» обрані на виборах керівники місцевої ради: «Від відомого вже замаху на вбивство й шантажу естонського інвестора до підпалу баз відпочинку й санаторіїв з метою перерозподілу землі під ними, фактів прямого вимагання й інших злочинів на суми в десятки мільйонів доларів».


— Це перший із розслідуваних зафіксованих злочинів — маніпуляція виборними процедурами й організація фіктивного голосування. У селищі з кількістю виборців 1350 осіб при пособництві чиновників безпосередньо перед виборами в кілька квартир було прописано 750(!!!) «виборців». Цей «електорат», привезений на вибори, «проголосував» і дозволив прийти до влади в селищі організованій злочинній групі. Її основна мета — наживатися на махінаціях із землею в курортній прибережній зоні, — зазначив глава МВС.


Також він повідомив, що детальний звіт за результатами операції буде оприлюднено найближчим часом.


Нагадаємо, що у вересні ц. р. співробітники поліції затримали секретаря Затоківської сільської ради, якому висунуто обвинувачення в створенні організованого злочинного угруповання, що промишляло захопленням курортних земель і організацією замовних убивств. Раніше був поміщений у СІЗО й голова Затоківської сільради з обвинуваченнями в організації незаконного захоплення землі.

Одеська область.