Минулого вівторка в агенції УНІАН у Києві відбулася презентація Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград 2017».

 

Прес-конференція в УНІАН з нагоди презентації Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград». Зліва направо: Володимир Бутко — президент корпорації «Еталон»; Микола Луків, Іван Драч, Петро Засенко — українські поети, члени журі Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград», Вікторія Колесник — директор Київського музею Максима Рильського, Максим Рильський-онук — директор родинного фонду Максима Рильського.

Фото Андрія Нестеренка.


Це вже четвертий конкурс імені Максима Рильського для поетів-аматорів. Перші три відбувалися в 2006-му, 2008-му та 2012 роках. Як і раніше, організатори вернісажу-2017 — родинний фонд Максима Рильського, Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей   М. Т. Рильського за підтримки корпорації «Еталон».


За висловом Бориса Олійника, «Троянди й виноград» — найдемократичніший в Україні поетичний конкурс, бо тут немає жодних обмежень, аби лиш в людині жила поетична іскра Божа. А на думку Івана Драча, вернісаж продовжує благородну справу Максима Рильського — надає молоді путівку в творче життя.


Кожен із трьох попередніх вернісажів збирав від 200 до 250 учасників, а це кілька десятків тисяч віршів. Географія тої поезії — усі регіони країни, а найактивнішими виявилися Київ, Житомирщина, Полтавщина, Херсонщина, Дніпропетровщина й Хмельниччина. Наймолодшим учасникам було 10—12 літ, найстаршим — 70—80. А середній вік конкурсантів — 20 років. Містян більше, ніж селян, а перед ведуть школярі та студенти, за ними — вчителі, викладачі, далі — журналісти. Були й медики, бухгалтери, архітектори.


— «Троянди й виноград» — конкурс для всіх (від 10 років і старших). Він ставить за мету відкрити обдарування людини, яка, можливо, пише тільки для себе, — каже М. Г. Рильський, голова родинного фонду свого діда. — Поет завжди гостро відчуває ритми і болі життя, концентровано викладає їх сприйняття, а ми отримуємо духовний зріз життя суспільства, можливо, емоційний, але не менш достовірний від рейтингів та опитувань.


У конкурсі передбачено чотири номінації: це патріотична, філософська, інтимна та пейзажна лірика. Від кожного учасника чекають кілька віршів у друкованому вигляді загальним обсягом до 150 рядків. Усі твори треба надсилати на адресу музею М. Рильського (03039, Київ-39, вул. Максима Рильського, 7 з поміткою «Поетичний вернісаж»). Остання дата на поштовому штемпелі — 25 вересня. Учасники конкурсу мають визначити та назвати номінацію свого твору, а також надати основні дані про себе — ПІБ, повна адреса, телефон, вік, освіта, місце роботи, посада. Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.


Поетичний марафон триватиме майже півроку — по вересень включно, після чого журі (Борис Олійник, Іван Драч, Микола Луків, Петро Засенко, Володимир Бутко, Станіслав Шевченко, Вікторія Колесник і Максим Рильський-онук) визначать до 12 лауреатів конкурсу, яких запросять до Києва на літературно-мистецький вечір, де гості читатимуть свої вірші, отримають дипломи та почесні відзнаки — кришталеві троянди.