Укр | Рус
Президент України провів телефонну розмову з Президентом Росії Андрій Парубій закликав міжнародних партнерів давати свої рекомендації щодо членів громадської ради міжнародних експертів для пришвидшення імплементації Закону про Вищий антикорупційний суд «Ухвалений парламентом закон про національну безпеку - це не тільки реформування Збройних сил України, а й адаптація українського законодавства до стандартів НАТО», - Андрій Парубій На Закарпатті - лише сотня <<найвищих>> пенсіонерів І стадіон став як новенький Руйнується Лесин <<білий>> будиночок Стихія завдала Закарпаттю збитків на 60 мільйонів Бокс. Берінчик працював два місяці і готовий до бою Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Футбол. У ФК «Динамо» буде ще один віце-президент Ні - торгівельному центру. Так - музею! На РОК Рівненської АЕС «Біле озеро» стартував дитячий оздоровчий табір Футбол. «Шахтар» прибув до Німеччини, де і проведе свій перший тренувальний збір До першого класу запишуть, якщо є місця Оболонський районний суд переніс розгляд по суті справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді на 22 червня
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
20.05.2017

Ми ніколи не були в ЖЕКу

«У 1998 році було споруджено наш будинок по вулиці Миколи Карнаухова, 11-б, (колишня вул. Мірющенка) у Рівному. Того ж року співвласники об’єдналися і створили ОСББ «Ніга», — розповідає голова правління об’єднання Галина Петрук. — Ми жодного дня не були в ЖЕКу. Завжди управляли самостійно. Мешканці, відкривши рахунок у банку, щомісячно накопичували кошти на утримання будинку. А коли зібрали потрібну суму, зуміли зробити багато: замінили вхідні двері із замками, каналізаційні труби і трубу гарячого теплопостачання на пластикові, змінили всі вентилі у стояках, засувки, встановили енергозберігаючі лампочки, домофони тощо».


Для впровадження більш масштабних енергозберігаючих заходів співвласники будинку звернулись по допомогу до представників міської влади. Завдяки цьому у 2001-му відремонтували дах — місто оплатило 30 відсотків вартості проекту, а у 2014 році реалізували проект із капітального ремонту автоматизованого вузла обліку та регулювання теплової енергії житлового будинку загальною вартістю 56118 гривень. Співфінансування проекту становило: 30 відсотків — внесок співвласників, 70 — кошти міста.


«Це не просто лічильник автоматичної системи управління подачі тепла. Усі процеси відбуваються автоматично. Ми налаштували економний режим роботи: кожні декілька годин змінювалась подача тепла і, відповідно, температура повітря у квартирах. За потреби можна під’єднати кабель та отримувати дані безпосередньо на комп’ютер», — розповідає Галина Іванівна.


Проект «Капітальний ремонт будинку (утеплення фасаду)» у 2016 році ОСББ «Ніга» реалізувало, використовуючи одразу дві програми підтримки — міську та державну. Місцева програма передбачала 30 відсотків внеску громади. Однак навіть ця сума стала для співвласників «непідйомною», тому вони вирішили взяти 159790 гривень «теплого кредиту». Погасити його повинні до 25 вересня 2021 року. Проте голова правління переконана, що розрахуються з банком до кінця 2017 року. Загалом відшкодування за кредитом становило 52,18 відсотка. Будинок об’єднання «Ніга» — із силікатної цегли, яка «втягує» вологу. Коли ж утеплили фасад, у квартирах зникли пліснява та грибок. Співвласникам стало тепло і затишно у своїх оселях.


Олена ЧУДІНОВИЧ, прес-секретар житлово-комунальних програм ГО ОПОРА.


Рівне.

Всі статті рубрики На головну