Укр | Рус
Сім'ям бійців допоможуть матеріально Сімейний дитбудинок <<підріс>> до другого поверху Випадки кору примушують хвилюватись Хто вирішить долю мобільного оператора? На Рівненщині планують реставрувати пам’ятки архітектури Віра-надія, хоч згорьована, але не гасне, що воїн-кіборг із Рівненщини живий Пенсіонери-колишні силовики годину блокували трасу Київ - Чоп поблизу Рівного КНДР і Республіка Корея домовилися про спільний вихід на церемонії-відкриття Олімпіади-2018 Теніс. Долгополов дівчат не підвів Хокей. «Кременчук» повертається додому! Позашляховики для нацпарку Сьогодні Антикорупційний комітет ВР спробує оголосити новий конкурс на відбір кандидата від парламенту на аудитора НАБУ Навіщо страйкували? Про що домовлялися? Хата для безпритульних стала теплішою Премію імені Василя Симоненка присуджено бійцю <<Правого сектора>>
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
19.08.2017

Миттєвості, що допомагають нації стати сильною та єдиною

Ліна КУЩ.

КИЇВ:

Найвище визнання для журналіста — коли на твою виставку приходять і колеги, і герої фоторепортажів. Виставка світлин фотокореспондента «Голосу України» Олександра Клименка «З фронтового альбому», яка відкрилася в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, привернула увагу відомих журналістів, волонтерів, військових експертів і, звичайно, очевидців подій. Виставкову залу оформили соняшниками, встромленими в гільзи від снарядів. Дванадцять квіток — наче дванадцять апостолів віри в нашу Перемогу. Така інсталяція підкреслила зворушливі та драматичні миттєвості війни, зафіксовані колегою.

 

На знімку: міністр культури України Євген Нищук, фотожурналіст Олександр Клименко.

 

Зліва направо: Олена та Володимир Жемчугови, Едуард Мальований на тлі світлин, де зображені вони самі.
 

Фото Володимира КЛИМЕНКА.

В експозиції — лише частина знімків, що їх зробив автор за три роки відряджень до зони АТО. Вони відбивають різні сторони життя на «нулі» та у прифронтовій зоні. Артилерійська дуель, окопи, бліндажі, сила-силенна відстріляних гільз, кров на бинтах, «двохсоті», які ще вчора стояли пліч-о-пліч із побратимами... Тематична виставка цілком відповідає концепції першого поверху музею, де зібрано експонати, присвячені АТО.


«Війна сниться постійно. Не відпускає. Є відчуття, що не зміг завершити свою місію через тяжке поранення. Такі виставки потрібні, щоб люди не забували: триває війна, гинуть бійці і цивільне населення. Декого з хлопців на цих знімках уже немає серед живих. А в пам’яті залишаються», — поділився враженнями ветеран АТО Едуард Мальований, герой одного з фотознімків.


Сам автор підкреслює, що він — не солдат, а лише фотожурналіст, хоча досвід висвітлення збройних конфліктів — у Придністров’ї, Югославії, Кувейті, Лівані, Ліберії та інших країнах — багато чого навчив: «У ці хвилини на сході гинуть громадяни моєї країни. Намагаюся своїми знімками донести до людей те, що там відбувається, і показати героїзм простих українців, які обстоюють Незалежність своєї держави, а можливо, і свободу Європи».


«Я здобував освіту в Радянському Союзі. Але коли відкрилися архіви, з’ясувалося, що 80 відсотків того, що було в радянських підручниках історії, — це була брехня. Вважаю, такі виставки, книжки, документальні фільми допоможуть зберегти правду для наступних поколінь. Україна 25 років тому стала незалежною. Історичні події, зафіксовані у знімках і відео, допоможуть бути нашій нації сильною, гідною, єдиною», — переконаний Герой України Володимир Жемчугов, який свого часу підірвався на розтяжці і багато місяців провів у полоні. Обмін заручників, під час якого звільнили Володимира, зафіксував на камеру Олександр Клименко.


Міністр культури Євген Нищук під час відкриття експозиції розповів, що збирається влаштувати виставку «З фронтового альбому» в міністерстві: щоб розповідати іноземним гостям про події в Україні. На значенні роботи фотокореспондента «Голосу України» наголосив і президент незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» Віктор Гвоздь, який знайомий із автором виставки ще з часів миротворчої місії в Югославії: «Виставка вражає. Настільки професійно, вдало схоплені сюжети. Це те, на чому вивчатимуть нашу історію. Це літопис життя».
 

Всі статті рубрики На головну