Укр | Рус
Бокс. Чемпіонська «машина» Джошуа нокаутував Повєткіна в сьомому раунді! Спортивна гімнастика. Дзвінке повернення Верняєва! Футбол. Чергова поразка «Арсеналу» Від загострення відносин між Угорщиною та Україною виграє лише Росія - Климпуш-Цинцадзе Китай і Ватикан підписали історичну угоду щодо єпископів Чиста лікарня безпечна для пацієнта: це можливо і в Дубровиці Футбол. «Леви» між собою не виявили сильнішого Вихованець Рівненського клубу «Ліга Чемпіонів» здобув срібло на чемпіонаті світу з кікбоксингу У Рівному поліцейські викрили аферистку, яка ошукала чотирьох власників ресторанів ОБСЄ: Біля кордону з РФ знову помітили колону вантажівок Бойовики за добу сім разів обстріляли позиції ООС — штаб ОБСЄ: Попри "шкільне перемир'я", обстрілів побільшало на 30% Метою тиску Угорщини на Україну може бути отримання дивідендів від Росії - МЗС Порошенко: Санкції - єдиний засіб впливу на агресора, і вони працюють Кількість загиблих унаслідок аварії порома у Танзанії зросла до 207
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
07.09.2017

Чистих річок майже не залишилось

Марина КРИВДА.

Найбруднішими річками в Україні визнано Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер і притоки та водосховища Дніпра. Проте проблема екологічного стану водних об’єктів є актуальною для всіх без винятку водних басейнів України. Що ж до Дніпра, водні ресурси якого становлять майже 80 відсотків усіх ресурсів України і забезпечують живильною вологою 30 млн. населення та дві третини господарського потенціалу країни, то ця річка потребує особливої уваги і турботи держави.


Згідно з офіційною статистикою, щороку у водойми України скидають майже 300 млн. кубометрів неочищених стоків. До цього слід додати екологічно безвідповідальне поводження простих громадян, тож неофіційна статистика показує значно гірші результати. І це при тому, що Україна належить до малозабезпечених країн за запасами води, котрі доступні для використання. Саме тому держава мала би подбати про свої стратегічні запаси, але, на жаль, бездіяльність і корумпованість органів влади та недосконалість вітчизняного законодавства роблять свою чорну справу.

 

Сміття на березі річки Дніпро

Фото Володимира ТАРАСОВА (Укрінформ).

Фактично у кожній із водойм можна легко зафіксувати перевищення допустимих норм забруднення. Так, у Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію в 15 разів, а важких металів — у вісім разів. У притоках Дністра — Тисмениці, Опорі, Лімниці, Бистриці Надвірнянській — сполук марганцю більше норми у 29 разів, а міді — у 41.


Окрім того, у дніпровських водосховищах — Київському, Каховському, Кременчуцькому і Дніпродзержинському — обидва ці елементи деколи перевищують норму вже у 80 разів. У притоках Дніпра — Прип’яті, Тетереві, Ірпені, Десні та інших — вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму у деяких випадках у 18, 57 і 40 разів відповідно. 90 відсотків проб води із Дніпра зафіксували перевищення вмісту забруднюючих речовин або показників її фізико-хімічного стану. І вже нікого не здивуєш цвітінням Дніпра, внаслідок чого у воді катастрофічно зменшується вміст кисню. Це в свою чергу призводить щороку до масової загибелі риби в північних і центральних областях України. Цього могло б не статися, запевняють експерти, якби місцеві органи влади, що за законом мають встановлювати межі водо-охоронних смуг, на яких не можна розміщувати виробництво і які не можна обробляти, дотримувалися норм. Ігнорування ж цих правил призвело до того, що до річок потрапляють забруднюючі речовини. Тому, якщо ситуацію не виправити негайно і не запровадити більш жорстку систему контролю і штрафних санкцій, завтра може бути вже запізно.
 

Всі статті рубрики На головну