Укр | Рус
Підсумки зустрічі міністра закордонних справ Німеччини Хайко Мааса із Сергієм Лавровим Біатлон. Українці найкраще стріляли від решти У трьох районах Рівненщини - карантин у зв’язку із грипом Підозрюваний у підпалах у Рівненському районі скоїв чергові аналогічні злочини у Костополі Бокс. Гвоздик проведе об'єднавчий бій із Альваресом У Херсоні розстріляли прес-клуб «Новий день» Футбол. МВС просить перенести матчі чемпіонату України через вибори Президента Про результати роботи Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України за 2018 рік Футбол. На «Енфілд» запросили 104-річного фаната «Ліверпуля» Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил Президент на подячному молебні на Черкащині: Єдність церкви і нації - запорука успіху України. І ми не повторимо помилок минулого Анонс. Газета «Голос України» надрукує текст Томосу в повному обсязі Спочатку Сарни, а згодом Рівне підкорював оркестр Другої Галицької бригади Футбол. Соль уже приєднався до динамівців Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Загрузка...
На головну
07.09.2017

Чистих річок майже не залишилось

Марина КРИВДА.

Найбруднішими річками в Україні визнано Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер і притоки та водосховища Дніпра. Проте проблема екологічного стану водних об’єктів є актуальною для всіх без винятку водних басейнів України. Що ж до Дніпра, водні ресурси якого становлять майже 80 відсотків усіх ресурсів України і забезпечують живильною вологою 30 млн. населення та дві третини господарського потенціалу країни, то ця річка потребує особливої уваги і турботи держави.


Згідно з офіційною статистикою, щороку у водойми України скидають майже 300 млн. кубометрів неочищених стоків. До цього слід додати екологічно безвідповідальне поводження простих громадян, тож неофіційна статистика показує значно гірші результати. І це при тому, що Україна належить до малозабезпечених країн за запасами води, котрі доступні для використання. Саме тому держава мала би подбати про свої стратегічні запаси, але, на жаль, бездіяльність і корумпованість органів влади та недосконалість вітчизняного законодавства роблять свою чорну справу.

 

Сміття на березі річки Дніпро

Фото Володимира ТАРАСОВА (Укрінформ).

Фактично у кожній із водойм можна легко зафіксувати перевищення допустимих норм забруднення. Так, у Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію в 15 разів, а важких металів — у вісім разів. У притоках Дністра — Тисмениці, Опорі, Лімниці, Бистриці Надвірнянській — сполук марганцю більше норми у 29 разів, а міді — у 41.


Окрім того, у дніпровських водосховищах — Київському, Каховському, Кременчуцькому і Дніпродзержинському — обидва ці елементи деколи перевищують норму вже у 80 разів. У притоках Дніпра — Прип’яті, Тетереві, Ірпені, Десні та інших — вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму у деяких випадках у 18, 57 і 40 разів відповідно. 90 відсотків проб води із Дніпра зафіксували перевищення вмісту забруднюючих речовин або показників її фізико-хімічного стану. І вже нікого не здивуєш цвітінням Дніпра, внаслідок чого у воді катастрофічно зменшується вміст кисню. Це в свою чергу призводить щороку до масової загибелі риби в північних і центральних областях України. Цього могло б не статися, запевняють експерти, якби місцеві органи влади, що за законом мають встановлювати межі водо-охоронних смуг, на яких не можна розміщувати виробництво і які не можна обробляти, дотримувалися норм. Ігнорування ж цих правил призвело до того, що до річок потрапляють забруднюючі речовини. Тому, якщо ситуацію не виправити негайно і не запровадити більш жорстку систему контролю і штрафних санкцій, завтра може бути вже запізно.
 

Всі статті рубрики На головну