Укр | Рус
Україна та Канада активно співпрацюють у впроваджені українських реформ - Президент Україна вдячна Канаді за підтримку у боротьбі проти російської агресії - зустріч Президента та Генерал-губернатора Канади 242 дні героїчної оборони. Відзначення третьої річниці вшанування подвигу українських <<кіборгів>> Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за період роботи сьомої сесії Верховної Ради провів 11 засідань, на яких розглянуто 85 питань Забудовника зобов’язали поділитись із бюджетом П’ять мільйонів доларів виграли в Америці, а радіють… у Вінниці Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Глава держави про прийнятий Закон про реінтеграцію Донбасу: Вдячний всім парламентарям за підтримку моєї президентської стратегії звільнення Донбасу Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України розглянув шість проектів законів щодо діяльності народних депутатів та ухвалив відповідні висновки Футбол. «Динамо» (Київ) – найуспішніший український клуб 2017 року Закон про реінтеграцію Донбасу посилює позицію України в міжнародних судах, - Секретар РНБО Олександр Турчинов Московський міський <<суд>> відхилив апеляційну скаргу захисту Романа Сущенка, який незаконно утримується у СІЗО <<Лефортово>>... Голосування за законопроект про визнання Росії агресором та окупантом увійде в історію, - Оксана Сироїд Законопроект № 7163 дозволить нашим дипломатам більш ефективно діяти в міжнародних судах, - Ірина Геращенко Закон про реінтеграцію Донбасу дає позитивний сигнал мешканцям тимчасово окупованих територій щодо їх звільнення, - Ірина Луценко
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
07.10.2017

Португалка українського походження отримала мандат депутата Асамблеї Лісабона

Віталій ШЕВЧУК.

На муніципальних виборах у Португалії депутатом Асамблеї Лісабона стала донька українки і португальця Аліна Холл де Бейвінк. Найбільше голосів виборці віддали представникам Партії соціалістів.

 

На знімку: Аліна Холл після відвідання товариства «Український дім», поруч — керівник організації Віталій Шевчук.


Фото надано автором.

Аліна Холл — доцент Автономного університету Лісабона, викладач історії мистецтва, має друковані роботи в області дослідження історії театральної архітектури і сценографії вісімнадцятого століття. Українська громада шанує її за те, що пані Аліна переклала на португальську «Заповіт» Тараса Шевченка. «Коли Аліна читає Шевченка, в її очах з’являються сльози, — розповідає член української громади у Лісабоні Тамара Морошан. — Мати, пані Людмила, з дитинства виховала доньку в любові до всього українського. Бачили б ви, як Аліна прекрасно танцює гопак! Бере участь у заходах, що проводять українці. Неспроста її привітали з обранням у депутати посол України в Португалії Інна Огнівець та українська громада, зокрема товариство «Український дім».


Це вже друга перемога Аліни Холл на виборах до столичної ради. Будучи депутатом у 2012 році, вона сприяла у вирішенні питання про виділення земельної ділянки під будівництво пам’ятника Тарасу Шевченку в столиці Португалії. Місце, де постане Великий Кобзар, відведено в одному з центральних районів міста. Нині там встановили пам’ятний знак з портретом поета.


Ще один штрих до виборчої кампанії. У боротьбі за голоси виборців окремі кандидати в депутати, схоже, запозичили «досвід» українців. Член української громади у місті Брага, що на півночі країни, поширила в соціальній мережі фотографію одного з кандидатів, що наклеєна на... «палці» ковбаси. Жінка стверджує, що таку «агітку» виявила у поштовому ящику.

Лісабон.

 

 

Всі статті рубрики На головну