Укр | Рус
Дзюдо. Зантарая виграв світову «бронзу» Міжрегіональну організовану злочинну групу судитимуть у Рівному за збут елітних наркотиків Легкоатлети з Рівненщини – знову серед призерів Біатлон. Російські погрози розправою Самуельссену? Інтерв'ю голови Верховної Ради України Андрія Парубія телеканалу Рада У Рівному СБУ затримала на хабарі керівника підрозділу військкомату Судитимуть державного виконавця за підробку документа Півсотню виїздів у віддалені села Рівненщини здійснили медики діагностичного центру Банки матимуть право здійснювати для клієнтів-фізичних осіб валютно-обмінні операції в безготівковій формі, - закон Навчатимуться давати відсіч Тривають зйомки фільму про опришка Олексу Довбуша Оновили дві районні дороги Рейдерів затримували зі стріляниною Довелося віддати борги власній дитині ...А армійці нагодували смачною кашею
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
07.11.2017

Від зарплати — до зарплати

Віктор БОНДАР

Традиційний тижневий огляд розпочнемо з повідомлення про те, що Нацбанк покращив прогноз зростання економіки України.
«Поліпшення перспектив зростання... пов’язане зі сприятливим впливом і внутрішніх, і зовнішніх факторів, що знаходило відображення в кращих результатах економічної активності більшості галузей у другому—третьому кварталах цього року, ніж очікувалося...» — ідеться в повідомленні прес-служби НБУ. З 1,6% до 2,2% — оце і всього росту?
Зате у 2018—2019 роках зростання ВВП прискориться до 3,2% і 3,5% відповідно. «Приватне споживання залишиться основним рушієм економічного зростання в ці роки завдяки підвищенню заробітних плат та пенсій, поліпшенню споживчих настроїв населення та активізації споживчого кредитування», — наголошують у НБУ. Важко сперечатися з такою поважною установою, але невже ж там — у НБУ — не бачать, що так зване підвищення заробітних плат та пенсій поки що спричинило лиш черговий виток подорожчання, а споживчі настрої населення, скажемо відверто, ніякі: від зарплати —до зарплати.
Стала відома вартість євроколії з Польщі до України на відрізку Львів — Рава-Руська — Варшава, а «Укрзалізниця» (УЗ) сподівається залучити до реалізації проекту інвесторів. Там підрахували, що загальна вартість такого проекту становитиме майже 50 мільйонів — скажімо так — умовних одиниць, через те, що одні джерела називають долари, другі — євро. Чого там на дрібниці розмінюватися?! Однак в УЗ застерігають, що існуючі обсяги перевезень пасажирів не забезпечать економічну окупність проекту, тому «Укрзалізниця» й повідомляє, що підтримує ініціативу Львівської обласної державної адміністрації з реалізації проекту, але за рахунок інвесторів або держбюджету.
В «Укрзалізниці» також повідомили, що різна ширина колії обумовлює необхідність у перестановці колісних пар рухомого складу або пересадці пасажирів, перевантаженні вантажів, що, в свою чергу, «створює незручності для користувачів залізничного транспорту і технологічні перешкоди в організації злагодженого перевізного процесу...». Коротше кажучи, таке враження, що на цьому етапі будівництво, за великим рахунком, нікому не потрібне. Чи ціну набивають?
І  насамкінець. Nestle, найбільша в світі компанія з виробництва харчових продуктів, оголосила про виведення з ланцюгів постачання яєць від курей, що утримуються в клітках. Згідно з заявою компанії, таке рішення прийняли під час переговорів з організацією Open Wing Alliance, що працює над поліпшенням умов утримання сільськогосподарських тварин у всьому світі. Нова політика стосуватиметься всіх брендів компанії, зокрема тих, що представлені в Україні: «Світоч» та «Торчин». Метою Nestlе є підвищення якості життя та сприяння здоровому майбутньому. Це включає в себе забезпечення гідних умов для тварин.
От би хтось так подбав про українців!

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну