Укр | Рус
Солом’янський райсуд міста Києва переніс на 27 лютого розгляд клопотання детективів НАБУ про відсторонення мера Одеси Геннадія Труханова від посади на час досудового розслідування Олімпіада. Українські біатлоністки за межами десятки На Вінниччині автомобіль влетів у гурт людей і <<швидку допомогу>> <<Якщо серед миротворців не буде представників країн-членів НАТО, так само не може бути представників країн-членів ОДКБ>>, - Голова Верховної Ради України Голова Верховної Ради України Андрій Парубій ініціює ряд питань щодо соціального захисту військовослужбовців та інвалідів Комітети Верховної Ради провели публічне обговорення на тему: <<Створення парламентської служби як складова реформи Верховної Ради України>> Відсторонили від посади за хабар Держзрада Януковича: суд не допитав жодного свідка і взяв перерву до 28 лютого Небесна Сотня - то в очах вогонь Квитки на залізницю - по-новому Перший заступник Голови Комітету з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності М.Паламарчук провів зустріч з представниками проекту Ради Європи <<Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні>> Футбол. Про матч висловилися тренери <<Вдосконалення роботи Верховної Ради є одним із найголовніших завдань порядку денного восьмої сесії>>, - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій Наша головна ланка - якісна освіта З'явилася вимога про звільнення з посади голови Миколаївської ОДА
Загрузка...
загрузка...
Голосування
Чи варто Україні йти назустріч усім вимогам МВФ?

Голосувати

З чим ви пов’язуєте затримання українських високопосадовців?

Голосувати
На головну
07.11.2017

Від зарплати — до зарплати

Віктор БОНДАР

Традиційний тижневий огляд розпочнемо з повідомлення про те, що Нацбанк покращив прогноз зростання економіки України.
«Поліпшення перспектив зростання... пов’язане зі сприятливим впливом і внутрішніх, і зовнішніх факторів, що знаходило відображення в кращих результатах економічної активності більшості галузей у другому—третьому кварталах цього року, ніж очікувалося...» — ідеться в повідомленні прес-служби НБУ. З 1,6% до 2,2% — оце і всього росту?
Зате у 2018—2019 роках зростання ВВП прискориться до 3,2% і 3,5% відповідно. «Приватне споживання залишиться основним рушієм економічного зростання в ці роки завдяки підвищенню заробітних плат та пенсій, поліпшенню споживчих настроїв населення та активізації споживчого кредитування», — наголошують у НБУ. Важко сперечатися з такою поважною установою, але невже ж там — у НБУ — не бачать, що так зване підвищення заробітних плат та пенсій поки що спричинило лиш черговий виток подорожчання, а споживчі настрої населення, скажемо відверто, ніякі: від зарплати —до зарплати.
Стала відома вартість євроколії з Польщі до України на відрізку Львів — Рава-Руська — Варшава, а «Укрзалізниця» (УЗ) сподівається залучити до реалізації проекту інвесторів. Там підрахували, що загальна вартість такого проекту становитиме майже 50 мільйонів — скажімо так — умовних одиниць, через те, що одні джерела називають долари, другі — євро. Чого там на дрібниці розмінюватися?! Однак в УЗ застерігають, що існуючі обсяги перевезень пасажирів не забезпечать економічну окупність проекту, тому «Укрзалізниця» й повідомляє, що підтримує ініціативу Львівської обласної державної адміністрації з реалізації проекту, але за рахунок інвесторів або держбюджету.
В «Укрзалізниці» також повідомили, що різна ширина колії обумовлює необхідність у перестановці колісних пар рухомого складу або пересадці пасажирів, перевантаженні вантажів, що, в свою чергу, «створює незручності для користувачів залізничного транспорту і технологічні перешкоди в організації злагодженого перевізного процесу...». Коротше кажучи, таке враження, що на цьому етапі будівництво, за великим рахунком, нікому не потрібне. Чи ціну набивають?
І  насамкінець. Nestle, найбільша в світі компанія з виробництва харчових продуктів, оголосила про виведення з ланцюгів постачання яєць від курей, що утримуються в клітках. Згідно з заявою компанії, таке рішення прийняли під час переговорів з організацією Open Wing Alliance, що працює над поліпшенням умов утримання сільськогосподарських тварин у всьому світі. Нова політика стосуватиметься всіх брендів компанії, зокрема тих, що представлені в Україні: «Світоч» та «Торчин». Метою Nestlе є підвищення якості життя та сприяння здоровому майбутньому. Це включає в себе забезпечення гідних умов для тварин.
От би хтось так подбав про українців!

Підсумовував Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну