Унікальний випадок, який стався в Чернігівському онкодиспансері, здивував не тільки досвідчених лікарів, які чимало вже надивилися за роки своєї праці, а й потягнув би на сюжет бестселера. Наприкінці літа до медичного закладу звернулася жінка зі скаргою, що доїти корову їй заважає... надмірно великий живіт. Пані прибула із сільської місцевості Чернігівщини. А прожила вона на цьому білому світі вже майже 50 років.

Комплексне дослідження, що його провели в умовах онкодиспансеру, підтвердило наявність величезної пухлини на матці. Жінку терміново прооперували. Як розповідає лікар-гінеколог, завідувач гінекологічного відділення Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, кандидат медичних наук Юрій Шень, пацієнтка знала про цю пухлину ще декілька років тому. Проте через свою велику заклопотаність худобою, птицею, городиною — будь-чим, тільки не своїм здоров’ям! — відкладала звернення до гінекологів.
— Те, що було видалено, — це велетенська пухлина матки вагою у тринадцять з половиною кілограмів. За виглядом пухлина нагадувала свинячу голову. На щастя, утворення виявилося доброякісним, про що свідчить гістологічне дослідження. Нам удалося жінку вилікувати, вона поїхала додому без жодних ускладнень. Наразі пацієнтка почувається добре, соціалізована і набирає звичний для неї темп життя. Проте ми постійно тримаємо на контролі стан її здоров’я і наполегливо рекомендуємо проходити профілактичні огляди, — коментує лікар.
Утім, це непоодинокий випадок такого ганебного ставлення жінок до своєї подальшої долі. Гінекологи мають досвід, коли загальна маса пухлини разом із рідиною важила аж 22 кілограми. І, на жаль, такі випадки не завжди мають щасливу долю, бо пухлини бувають ще й злоякісними. І, знаючи про це, досить велика частка людей продовжують ставитися до стану свого здоров’я бездумно і звертаються до лікаря лише тоді, коли допомогти медицина вже безсила.
На сьогодні в онкодиспансері на варті здоров’я пацієнтів стоять 68 лікарів, з максимальною самовіддачею працюють 198 представників середнього медичного персоналу та 146 молодших медичних сестер. Матеріально-технічна база дає змогу виконати якісну діагностику та, в разі потреби, провести ефективне лікування.
— Рак — не вирок, якщо його вчасно виявити і знешкодити. Навіть якщо вас нічого не турбує, відвідати гінеколога хоча б раз на рік — це повинно стати нормою для кожної жінки. Мотивація звернутися до лікаря вчасно дуже проста і зрозуміла — ваше життя, яке дається людині лише один раз. Ви потрібні своїм дітям, своїм рідним, близьким! — резюмує лікар-онкогінеколог Юрій Шень.

Уляна КОВАЛЬЧУК.