Укр | Рус
Славетна історія вкладається в чотири роки Законопроект про Національну безпеку визначає основні маркери, за якими держава буде рухатися до стандартів Північноатлантичного альянсу, - Представник Президента у ВРУ Ірина Луценко Законопроект “Про національну безпеку” передбачає високий рівень громадського і парламентського контролю Депутати від Блоку Петра Порошенка ініціюють зміни до Конституції щодо відвідування народними депутатами засідань парламенту Відновили "Вересаєве свято" Стираються ментальні кордони Щоб пенсіонерам було зручніше Прокурори хочуть засудити суддю Блискавки підпалили три хати Повернули субсидію Депутати-безхатченки відшукалися в Херсоні Десантники на навчаннях відпрацювали стрибки з парашутом і заняття оборони Українська спільнота у Франції простягнула руку допомоги Десять районів отримали нові шкільні автобуси Вишукана краса: на Тернопільщині відреставрували дзеркальну залу в палаці
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
11.01.2018

З голландського комфорту — на наше картопляне поле

Віталій ТАРАСЮК.

На господарській карті України на повен голос заявляє про себе товариство з обмеженою відповідальністю «Яловицькі агротехнології» з центром у селі Яловичі Млинівського району на Рівненщині, яке спеціалізується на картоплярстві.

Нині це одне з провідних агропідприємств у західному регіоні країни, яке культивує бульбу. Скажімо, торік тут на ста із чотирьохсот орендованих гектарах вирощували так звану промислову картоплю, на десяти — «чіпсову», на півтора гектарах — насіннєву двадцяти двох видів. Ставку роблять на різні напрями сільськогосподарської спеціалізації, щоб бути на плаву в економічних штормах.

На знімку: Любов Біренс демонструє сорти вирощеної у їх господарстві картоплі.

Фото Євгена ЦИМБАЛЮКА.

Усе розпочалося понад десять років тому: енергійний і беручкий, з чималим досвідом хазяїн із Ялович Іларіон Могильчук взявся господарювати на трьох гектарах землі. Згодом подвоїв площі для агровиробництва і зареєстрував фермерське господарство «Пролісок».

Із року в рік фермер із Ялович нарощував обсяги виробництва сільгосппродукції — люди залюбки здавали йому в оренду земельні паї, бо переконалися: Іларіон Могильчук не тільки вмілий господарник, а й порядна людина, тож завжди своєчасно розраховується.

Однак не тільки хліборобська хватка і одержимість Іларіона Михайловича стимулювали його фермерську вахту: відчутну морально-психологічну підтримку і, найголовніше, — фінансову надавали донька Любов із зятем Генріхом. Так сталося, що студентка машинобудівного факультету Луцького політехнічного інституту Любов Могильчук після четвертого курсу потрапила в Польщу і там затрималася на кілька років. Якось пані Люба побувала на екскурсії в Нідерландах і там познайомилася з Генріхом Біренсом. Згодом випадкове знайомство набрало статусу сердечніших стосунків і молода пара зважилася на спільне життя. Відтак Любов Іларіонівна перебралася до чоловіка у Голландію, а взагалі за кордоном прожила двадцять три роки.

Коли донька і зять перебували в Україні, то не тільки споглядали за татовою тяжкою працею, а й вносили посильну частку в його справу — залучали «закордонні інвестиції» у сільгоспвиробництво. Щоправда, у виробничі процеси не втручалися. Однак настала мить, коли подружжя Біренсів вирішило, крім фінансового внеску, активніше впливати на діяльність на той час зареєстрованого ТзОВ «Яловицькі агротехнології» і, найперше, — впроваджувати новітні технології вирощування сільгоспкультур, зокрема картоплі.

Уже кілька років Генріх і Любов Біренси у коловороті агросправ. Звісно, не стоїть осторонь й Іларіон Михайлович, але першу скрипку, все-таки, грають донька і зять. Біренси навели мости порозуміння з американською фірмою «Чіпси-люкс», якій згідно з контрактом мають поставити «чіпсову» картоплю — вимальовуються довгострокова партнерська перспектива. Крім того, «Яловицькі технології» успішно культивують німецькі сорти картоплі «Венетта», «Лаура», «Білоросса», сорти голландської селекції «Десерт», «Моцарт», «Монтенегро» та інші. Картоплярі з Ялович схвально відгукуються про ділові контакти з ізраїльськими, швейцарськими, німецькими виробниками препаратів для картоплевиробництва. На базі «Яловицьких технологій» у серпні минулого року проводили семінар для аграріїв-картоплярів.

Яловицькі господарі активно допомагають дитячим лікувальним закладам Рівного і Луцька, Млинівській центральній районній лікарні, Ярославицькому навчально-виховному комплексу та іншим. Далеко за межами

Рівненщини відомі купайлівські святкування у Яловичах, на які з’їжджається до трьох тисяч гостей з усієї України. Крім того, всеукраїнського резонансу набрали велелюдні козацькі зібрання та інші культурологічні заходи, ініційовані подружжям Біренсів. А ще господарство перераховує кругленьку суму до місцевого бюджету на розвиток сіл, у жителів яких орендує землю: з розрахунку 200 гривень за гектар орендованих площ.

У Любові та Генріха Біренсів чимало задумів і планів. Як би не спокушали закордонні вигоди і переваги, подружжя планує вкоренитися у Яловичах — уже й будинок завершують споруджувати, а донечка Ксенія — четвертокласниця Ярославицької школи.

Млинів
Рівненської області.

 

 

Всі статті рубрики На головну