Керівник спеціалізованої прокуратури Румунії з боротьби з організованою злочинністю та корупцією (DNA) Лаура Ковеші навіть під загрозою звільнення продовжує ставити владі незручні та такі, що викликають у них роздратування, запитання. Як повідомляє видання Romania Insider, Ковеші заявила, що з 2013 року DNA у справах про корупцію наклало арешт на активи корупціонерів, що сягають 2 мільярдів євро, а суди винесли остаточне рішення про стягнення із засуджених понад 1 мільярда євро на користь держави. 

"Необхідно запитати у виконавчої влади, що відбулося після винесення ухвал судів і скільки з них було виконано", -- не заспокоюється Ковеші. Румунське електронне видання Hotnews наводить її слова про те, що засуджені у справах про корупцію воліють відсидіти кілька років у в'язниці, ніж віддавати державі свої гроші чи нерухомість, що отримані у вигляді хабарів та зберігаються в багатьох закордонних банках або переписані на родичів і знайомих. На її думку, румунське законодавство містить зрозумілу та спрощену процедуру конфіскації незаконно набутого майна та фінансових коштів, а тому міністерство фінансів і податкова служба мають відповістити на запитання: чому вони не займаються поверненням до скарбниці активів хабарників. А податківці стверджують, що фактична конфіскація по суті дуже складний процес, бо дуже часто походження активів і банківських рахунків засуджених не завжди ясне. 

Але Ковеші з таким виправданням не згодна, тому що спецпрокуратура не передає справи на корупціонерів до суду без доказової бази й точних відомостей про розміри хабарів, місце та час їх отримання.

Вона нагадала, що DNA з 2016 року змогла добитися накладення арешту на нерухомість хабарників, яка перебуває за межами Румунії. Наприклад, кілька будинків у Франції, загальною вартістю  3,5 мільйона євро, два в Іспанії, вартість яких -- 500 тисяч  євро, а також на банківські рахунки в Кіпрі, Швейцарії та Німеччині. Але ці кошти так і не надійшли до бюджету країни.