Кожен із 5286 першокласників шкіл Вінниці отримав у подарунок під час урочистостей з нагоди Дня знань «Книгу вінницького школяра» (на знімку).

Кількість тих, хто вперше піде до школи, збільшилася в місті порівняно з минулим роком на 536 дітей.

Книга настільки яскраво оформлена, що діти, отримавши її, стали одразу гортати сторінки. У доступній формі тут подано розповіді про рідний край, його знакові історичні події, видатних земляків, визначні місця тощо. «Ця книга навчатиме дітей любити свою Батьківщину, виховуватиме патріотизм у дитячих серцях, — каже один з ініціаторів її видання, керівник департаменту освіти міськради Олена Яценко. — Там є навіть розповідь про дитячі ігри минулих часів і ще багато чого цікавого та повчального».
Посібник видано за підтримки міської ради. Крім того, придбано і передано для всіх перших класів (по 10 примірників на клас) 1660 «Живих абеток». Це інтерактивні підручники. Якщо скерувати на спеціальні позначки ґаджет — телефон чи планшет, книга «оживає»: зображені звірі рухаються, рослини ростуть... «Жива» книга також озвучена. Можна слухати розповідь про зображення на сторінці.

Віктор СКРИПНИК.
Фото із сайту Вінницької міськради.