Законопроект щодо забезпечення оздоровчими заходами та встановлення ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування залежно від розміру бази нарахування має бути ухвалено у першому читанні. Відповідну рекомендацію парламенту дав Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Законопроектом № 8322 пропонується внести зміни до Основ законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». У ньому пропонується передбачити надання застрахованим особам та членам їхніх сімей послуг із медичної реабілітації, санаторно-курортного лікування та оздоровчих заходів.

Крім того, проектом пропонується внести зміни до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з метою збільшення максимальної величини бази нарахування єдиного внеску з п’ятнадцяти до двадцяти п’яти розмірів мінімальної заробітної плати. А також встановлення регресивної шкали єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі, якщо база нарахування єдиного внеску перевищує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену цим законом.

Автори законопроекту вважають, що його прийняття сприятиме організації лікування та оздоровлення громадян, що, у свою чергу, сприятиме зменшенню видатків на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, зниженню зростання захворюваності та збереженню трудового потенціалу країни.

Під час обговорення законопроекту члени комітету зазначили, що до прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснював забезпечення таких оздоровчих заходів, як: оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їхніх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми (утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл) тощо.

Прийнятим законом ці види соціальних послуг, що надавалися за рахунок коштів фонду, було скорочено. На сьогодні законом передбачено здійснювати лише оплату лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Уряд, пропонуючи скорочення таких видів соціальних послуг, як часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, санаторно-курортне лікування, фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також придбання дитячих новорічних подарунків, які здійснювалися за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, мотивував своє рішення тим, що витрати на них не пов’язані із настанням страхового випадку та по суті є витратами нестрахового характеру.

На думку народних депутатів, положення законопроекту потребують додаткового уточнення та редакційного опрацювання з урахуванням вимог нормопроектувальної техніки.

Водночас за результатами обговорення законопроекту комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу.

За повідомленням інформаційного управління апарату Верховної Ради України.