Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вважає рішення про внесення змін до Конституції України щодо вступу України в ЄС і НАТО найважливішим рішенням минулого пленарного тижня. Про це він сказав в інтерв’ю парламентському телеканалу «Рада».

«Вважаю, що закріплення в Конституції прагнення України вступити в ЄС і НАТО є правильним кроком», — наголосив голова парламенту і нагадав, що ще два роки тому виступив з ініціативою щодо закріплення стратегічного курсу України в Конституції.

Він пояснив, що внесення змін до Конституції — «процес тривалий, тому будь-які реваншистські сили розчерком пера змінити його не зможуть». Він назвав символічним, що «за це рішення проголосував 321 народний депутат». «В Українському парламенті достатньо потуги і сил, щоб внести зміни до Конституції. Це дуже важливий і символічний знак, який насправді цілковито відображає настрої українського суспільства», — сказав Голова Верховної Ради.
Андрій Парубій зауважив, що за процедурою остаточне рішення парламент зможе ухвалити наприкінці зими або навесні. «Без підтримки ЄС і Північноатлантичного Альянсу Україна залишається наодинці з агресією Російської Федерації, і тому внесення змін до Конституції — це питання безпеки України», — сказав він.

Підбиваючи підсумки роботи за тиждень, Андрій Парубій наголосив, що було ухвалено 20 позитивних рішень, але «важлива не статистика, а рівень важливості прийнятих рішень». Зокрема, парламент обрав новий склад Центральної виборчої комісії. «Питання, яке роками не мало вирішення, цього тижня вдалось розв’язати і легітимно був обраний новий склад ЦВК», — сказав він і додав: «Для мене оновлення державних інституцій є важливим кроком».

Також Андрій Парубій підкреслив, що Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції стосовно іноземної власності та підтримки фермерських господарств. Голова парламенту звернув увагу і на те, що «зроблено ще один крок до скасування депутатської недоторканності».

Відповідаючи на запитання щодо подання Генеральної прокуратури на трьох народних депутатів, А. Парубій зазначив, що Регламентний комітет дасть висновки з цього питання протягом двадцяти днів, і лише потім відбудеться обговорення в сесійній залі.

Наступного пленарного тижня (2—5 жовтня) Верховна Рада України розгляне проект закону про українську мову. Андрій Парубій нагадав, що т. з. закон «Колесніченка-Ківалова» Конституційний Суд визнав неконституційним. За його словами, у Верховній Раді зареєстровано чотири законопроекти про мову. «Маємо їх розглянути і ухвалити базовий документ», — наголосив А. Парубій.

Також наступного тижня в парламенті розглядатимуть пакети законопроектів щодо інформаційної безпеки держави, культури і духовності, питання кібербезпеки. Андрій Парубій зазначив, що Верховна Рада планує розглянути питання перейменування двох областей України — Кіровоградської та Дніпропетровської, і висловив сподівання, що «дискусії, які почалися з цього приводу, будуть завершені, і ми знайдемо порозуміння — це завершить декомунізацію в Україні».

«У питаннях української ідентичності, національної пам’яті та нашого майбутнього, боротьби з ментальною деокупацією Український парламент цього скликання має займати одностайну і чітку позицію», — сказав А. Парубій.

За повідомленнями прес-служби апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.