Негайного відновлення вантажних операцій на станціях Берегове, Великий Березний, Жорнава, Есень, Ясіня, Рахів, Кольчино, Чорнотисів, Рокосів, Боржава, Буштино, Тячів та Солотвино, які ПАТ «Укрзалізниця» визнала малодіяльними та збитковими, вимагає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Про це він заявив під час наради з вирішення проблемних питань у зв’язку з намірами «Укрзалізниці» закрити вантажні операції на окремих залізничних станціях області.

Участь у нараді також узяли керівники рай-держадміністрацій та районних рад, відповідних департаментів облдержадміністрації, представники «Укрзалізниці».
Г. Москаль, повідомляє прес-служба ОДА, додав: позицію щодо намірів «Укрзалізниці» обласна державна адміністрація вже висловлювала, а обласна рада прийняла відповідне звернення.
— Маємо діяти в рамках закону, а відтак негайно відновити вантажні перевезення на вказаних станціях, — наголосив Г. Москаль. — Протягом шести місяців «Укрзалізниця» має призначити уповноваженого для проведення переговорного процесу з обласною та районними держадміністраціями, райрадами та органами місцевого самоврядування, на території яких розташовані зазначені станції. Окрім того, на вказаний період має бути встановлено мораторій на створення «Укрзалізницею» штучних перепон для здійснення вантажних перевезень на цих станціях.
Представники райадміністрацій наголосили на неприпустимості руйнування інфраструктурних об’єктів на залізниці, які з часом усе одно доведеться відновлювати і нести через це істотні збитки.
Керівництву залізниці слід також знати, що в рамках дії Закону України «Про місцеві державні адміністрації» органи влади мають право звернутися до суду за захистом прав суб’єктів здійснення господарської діяльності, які можуть постраждати через припинення вантажних операцій на залізничних станціях. Мало того, що протягом останніх десятиріч у перелічених населених пунктах зникли практично всі виробничі потужності й люди втратили роботу, так іще треба позбавити заробітків і залізничників?..

Ужгород.