Укр | Рус
Загрузка...
На головну
14.12.2018

У Національній музичній академії України вручено щорічну премію імені професора Людмили Каверіної

Щоосені в Національній музичній академії України з’являється оголошення про присудження премії імені заслуженого діяча мистецтв України, професора Людмили Каверіної студенту чи аспіранту історико-теоретичного факультету. Нині її лауреатом стала студентка другого курсу магістратури Дарина Чамахуд. В урочистій атмосфері церемонію відкрив ректор НМАУ імені П.І. Чайковського професор Максим Тимошенко.
Оскільки премія існує з 2003 року, можна порахувати, скільки талановитої молоді було нею відзначено за той час, що минув, — вистачить на камерний оркестр! І річ не в тому, що її започаткувала родина Людмили Костянтинівни. Головне в цьому щорічному заході те, що за цей час приватна ініціатива не лише не вщухла, триваючи стільки років, а, навпаки, перетворилася на суспільно значимий захід і стала каталізатором приватних ініціатив, пов’язаних з іменами інших видатних українських музикантів. Крім того, вона стала гідним продовженням сімейної традиції Копиленків-Каверіних (Олександр Копиленко, класик української літератури ХХ століття).
Лауреати-каверінці чудово зарекомендували себе в подальшому професійно-мистецькому житті, продовжуючи наукові дослідження і виступаючи популяризаторами українського музичного мистецтва. У музичній академії навіть видано цілу збірку їхніх наукових праць.
Останніми роками церемонія вручення цієї нагороди збагатилася ще й концертом із творів молодих композиторів, які навчаються в академії, у виконанні їхніх колег-студентів. А цього разу концерт відкрився виступом онука Людмили Каверіної Григорія Копиленка, який уже є лауреатом двох всеукраїнських фортепіанних конкурсів.
Виступаючи з вітальним словом, син Людмили Костянтинівни, академік НАН України Олександр Копиленко зазначив, що цей проект є реалізацією світоглядних принципів його родини, яка, кажучи словами Тараса Шевченка, «без ґвалту і крику» вже майже сто років невпинно працює на ниві української культури.

На знімку: онук Людмили Костянтинівни Григорій Копиленко; син, директор Інституту законодавства Верховної Ради України академік НАН України Олександр Копиленко; лауреат цьогорічного конкурсу Дарина Чамахуд; ректор НМАУ імені П.І. Чайковського професор Максим Тимошенко; проректор із наукової роботи доктор мистецтвознавства, професор Олена Берегова; завідувач кафедри історії української музики та музичної фольклористики, Герой України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України, професор Мирослав Скорик.

Фото ннадано НМАУ.

Всі статті рубрики На головну