Народні депутати України Василь Петьовка і Роберт Горват вимагають від Вищої ради правосуддя притягнути до відповідальності суддів, які випустили з-під варти малолітнього вбивцю.

Ось як ситуацію, що викликала гнів і обурення простих жителів великого села, коментують у прокуратурі Закарпатської області, яка, «керуючись загальними положеннями кримінального судочинства та практикою Європейського суду з прав людини, — оскаржила до Закарпатського апеляційного суду ухвалу Хустського районного суду». Цей районний суд обвинуваченому в умисному вбивстві школяра із села Нижня Апша обрав альтернативну міру запобіжного заходу —  заставу.
Так, 12 грудня 2018 року під час судового засідання процесуальним прокурором подано клопотання про продовження запобіжного заходу виключно у вигляді тримання під вартою.
«Захисником обвинуваченого висловлено думку про передачу обвинуваченого під нагляд батьків. Але при цьому в судовому засіданні жодним з учасників судового процесу не заявлено ні усне, ні письмове клопотання про визначення застави, в тому числі її розміру. Таке в судовому засіданні не обговорювалось та не розглядалось», — констатують в облпрокуратурі.
З прийнятою ухвалою, саме через застосування судом застави, прокуратура області категорично не погоджується, вважає її необґрунтованою, невмотивованою і незаконною, через що просить скасувати та постановити нову, відповідно до якої, продовжити відносно обвинуваченого строк тримання під вартою до 16 лютого 2019 року без визначення розміру застави.
Крім того, прокуратура готує скаргу до Вищої ради правосуддя стосовно суддів, які прийняли таку ухвалу, оскільки вважає, що вони допустили грубе порушення положень Кримінального процесуального кодексу, перевищивши повноваження та прийнявши незаконне, неправосудне і несправедливе рішення.
Як відомо, школяр обвинувачується в тому, що 14 березня поточного року під час сварки з товаришем, завдав останньому множинні колото-різані рани, від яких той помер на місці.
Також прокуратура звертає увагу громадян, що досягнення справедливого рішення в даній справі можливе тільки в рамках закону. Самосуд є незаконним, а його наслідки — кримінально караними.
Як стало відомо кореспондентові «Голосу України», в ухвалі суду зазначено, що вона не підлягає оскарженню. Це й викликає найбільше обурення. І все-таки прокуратура, як зазначено вище, чекає рішення апеляційної інстанції.
А жителі села свою акцію оголосили безстроковою. Одно слово, ситуація надзвичайно напружена. Через те народні депутати України Василь Петьовка та Роберт Горват і подали скаргу до дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя з проханням відкрити дисциплінарне провадження щодо суддів Хустського районного суду, котрі проголосили ухвалу від 12 грудня. Народні обранці вимагають від Вищої ради правосуддя надати правову оцінку діям суддів та притягнути їх до відповідальності, передбаченої законом.

Ужгород.