Торік у лютому Закарпатська область приєдналася до національного проекту «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації», підписавши меморандум щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). І вже протягом року відкрили 18 таких центрів. Перший з’явився в Ужгороді.

Для оснащення кабінетів ІРЦ використали кошти освітньої субвенції та місцевих бюджетів, інформують із прес-служби ОДА. Зокрема, придбали мультимедійне і комп’ютерне, спеціальне та реабілітаційне обладнання, меблі для кабінетів фахівців, дидактичний матеріал, спортивний і медичний інвентар, килимки, комплекти ігор тощо. В ІРЦ облаштовано кабінети логопедів, сурдопедагогів, тифлопедагогів, практичних психологів, ресурсні кімнати, зали для занять із лікувальної фізкультури, приймальні та кабінети директорів. Окрім того, для адаптації дітей з особливими освітніми потребами і підвищення ефективності їхнього навчання в закладах освіти облаштували 24 ресурсні кімнати.
За період діяльності ІРЦ за письмовим зверненням батьків уже проведено психолого-педагогічні комплексні оцінки 1580 дітей, із них 1287 — шкільного та 293 — дошкільного віку.
У наступні роки головними завданнями визначено збільшення кількості інклюзивних класів та груп, облаштування ресурсних кімнат у всіх закладах освіти.

Василь НИТКА.

ДОВІДКОВО

Якщо у 2016-му в області функціонували 130 інклюзивних класів у 82 освітніх закладах, у яких навчалася 151 дитина з особливими освітніми потребами, то вже торік інклюзивне навчання організовано у 221 закладі освіти, де отримують освітні послуги 497 дітей з особливими освітніми потребами шкільного та 54 дитини дошкільного віку. Кількість асистентів учителів і вихователів збільшилася втричі.