Звіт про роботу в 2018 році

Обраний по одномандатному виборчому округу №209;

Фракція «Народний фронт»;

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства;

Заступник Глави Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС — Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ);

Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Латвійською Республікою;

Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Білорусь

Законотворча діяльність

Народним депутатом за чотири роки діяльності подано 93 законопроекти, з них протягом 2018 року — 16. Запропоновано 153 поправки до законів.

10 законопроектів на сьогодні стали чинними законами. Серед них зокрема:

№ 4680 «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»

№4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності»

№ 2345а «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей)»

№ 1581-д «Про житлово-комунальні послуги»

№ 1505-1 «Про внесення змін до пункту 3 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» (щодо продовження строку мораторію на відчуження гуртожитків)»

№ 1408 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)»

№ 1076 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків»

№ 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг»

№ 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель»

№ 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» (про будівельну амністію)

Робота з виборцями

Особливу увагу Олександр Кодола приділяє роботі з виборцями в окрузі.

За цей період під час виїздів у райони та в обласному центрі проведено 213 особистих прийомів громадян, а всього до народного депутата особисто звернулися понад дві тисячі громадян. Надійшло 4252 звернення. Відправлено депутатських звернень — 1913. Подано 202 депутатських запити.

Найбільше звернень до депутата стосувалось матеріальної допомоги, соціального захисту, питань охорони здоров’я, отримання статусу учасника бойових дій та передбачених законами України виплат та пільг учасникам АТО, в тому числі членам сімей загиблих учасників АТО, порушень прав громадян представниками правоохоронних органів тощо.

Депутатські запити та захист інтересів громади

На захист державних інтересів та вирішення проблем виборців Чернігівщини Олександром Кодолою подано 202 депутатських запити. Серед найважливіших проблем, які потребували такого механізму, як депутатський запит, у 2018 році зокрема були:

— щодо створення в Ніжині Чернігівської області історико-архітектурного заповідника державного значення;

— щодо недопущення припинення роботи Гнідинцівського газопереробного заводу Публічного акціонерного товариства «Укрнафта»;

— щодо неприпустимості скорочення відділень поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» в сільських населених пунктах Чернігівської області;

— щодо вжиття належних заходів для забезпечення відшкодування шкоди, завданої майну місцевих жителів внаслідок пожежі на військовому складі поблизу м. Ічня Чернігівської області;

— щодо забезпечення умов для проведення ремонтних робіт помешкань громадян та закладів соціального призначення, що перебувають на балансі військового відомства, які постраждали внаслідок пожежі на військовому складі поблизу м. Ічня Чернігівської області;

— щодо забезпечення гідної оплати праці тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Залучення коштів для соціально-економічного розвитку виборчого округу

За чотири роки на розвиток Чернігівщини і зокрема виборчого округу №209 , за сприяння Олександра Кодоли, надійшло 110,1 мільйона гривень державних коштів. Це кошти із спеціальної субвенції на соціально-економічний розвиток округу (так званий депутатський фонд), це і кошти з Державного фонду регіонального розвитку, виділення яких депутат лобіював особисто.

З цих коштів, зокрема, надійшло до Ніжина — 47,5 мільйона гривень, Ніжинського району — 17,1 мільйона гривень; Носівського району — 26,5 мільйона гривень; Варвинського району — 9,9 мільйона гривень; Срібнянського району — 4,8 мільйона гривень; Ічнянського — 2,9 мільйона гривень.

Серед найбільших проектів, профінансованих 2018 року за рахунок вказаних коштів: ремонт дитячого відділення Носівської центральної районної лікарні — 1,5 мільйона гривень; ремонт дитячого санаторію «Пролісок» — 800 тисяч гривень; реконструкція плавального басейну в Ніжині —8,5 мільйона гривень; облаштування міні-футбольного поля із штучним покриттям у Ніжині — 1,4 мільйона гривень; встановлення дитячого ігрового містечка в Носівці — 900 тисяч гривень; тренажерний комплекс просто неба в Ніжині — 500 тисяч гривень.

Приклади вирішених питань

Завдяки зусиллям Олександра Кодоли і порушення ним проблематики пожежі на військовому арсеналі поблизу Ічні в жовтні 2018 року уряд пришвидшив виділення 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків руйнувань в Ічнянському районі. Попереду — відновлення школи, дитячого садка, житлових будинків та інфраструктури в селі Августівка і селищі Дружба. Також депутат вимагає публічного звіту Міноборони щодо причин знищення військових арсеналів в Україні протягом останніх років.

Завдяки коштам, залученим за ініціативи народного депутата України, в селі Калиновиця Варвинського району реконструйовано водогін.

У Ніжині на базі гімназії №16 та в селі Безуглівка Ніжинського району на прохання місцевих жителів облаштовано дитячі садки.

Після неодноразових звернень народного депутата Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови «Про ефективне використання державних коштів» і з’явилася правова можливість створення у Ніжині історико-архітектурного заповідника національного значення.

Олександр Кодола долучився до створення Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. Заклад, який діє в Чернігові, створений шляхом перетворення Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України. Неодноразово депутат звертався до уряду, Міністерства оборони України щодо необхідності й важливості створення цього закладу саме в Чернігові.

Міжнародна міжпарламентська діяльність

Олександр Кодола у своїй діяльності значну увагу приділяє формуванню позитивного іміджу та захисту інтересів України на міжнародній арені, а також розбудові міжпарламентських зв’язків із США та країнами Європейського Союзу.

Як керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Латвійською Республікою Олександр Кодола проводить значну роботу з розбудови міжнародних зв’язків із цією країною Балтії. Щороку Олександр Кодола організовує візити українських парламентаріїв, бізнесменів, представників місцевого самоврядування до Латвійської Республіки та сприяє проведенню спільних україно-латвійських проектів у сфері децентралізації, сільського господарства, розвитку територій тощо. За значний особистий внесок у зміцнення відносин між Латвією та Україною Олександра Кодолу нагороджено Грамотою Голови Саейму Латвійської Республіки.

Проекти Олександра Кодоли

Розвиток спорту, фізкультури, активного способу життя, залучення до цього дітей та молоді — один із пріоритетів у діяльності народного депутата України. За чотири роки депутат на розвиток фізкультури та спорту залучив майже 12 мільйонів гривень. Серед найбільших проектів у цій сфері: масштабна реконструкція басейну на базі НВК «Престиж» (гімназія №16) Ніжина — на його реалізацію Олександр Кодола залучив майже 8,5 мільйона гривень; будівництво у Ніжині першого сучасного міні-футбольного поля зі штучним покриттям, вартістю майже 1,5 мільйона гривень; сучасного тренажерного комплексу вартістю 500 тисяч гривень просто неба, на вул. Космонавтів, олімпійського рингу просто неба, десятки встановлених в окрузі спортивних майданчиків.

У 2018 році Олександр Кодола започаткував проект «Спортивний Ніжин — здорова нація», який проводили серед усіх загальноосвітніх шкіл міста. Призовий фонд становив 430 тисяч гривень. Планується, що наступного року такі змагання відбудуться не тільки в інших населених пунктах округу, а й стануть всеукраїнськими.

Депутат упевнений, що цей проект стане таким само популярним, як і започаткований ним в 2015 році в Ніжині патріотичний велопробіг з нагоди Дня Конституції України. Велопробіг згуртовує довкола себе сотні прихильників велосипедного спорту. На прохання активних учасників усіх велопробігів, вихованців Ніжинської ДЮСШ, у 2018 році депутат сприяв виділенню коштів на придбання 23 велосипедів.

Медіаактивність

За підрахунками експертів, Олександр Кодола спікер номер 1 серед депутатів від Чернігівщини. Він постійно спілкується і звітує перед виборцями в засобах масової інформації. Частий гість в ефірах телеканалів: Перший національний, Прямий, Еспресо ТБ, ICTV, 5 канал, Рада, а також в регіональних друкованих та Інтернет-ЗМІ. За його участі було проведено сотні ефірів на загальнодержавних і регіональних телеканалах.

Оцінка експертів

Олександр Кодола один із найбільш активних та відповідальних народних депутатів України восьмого скликання. Згідно з дослідженнями експертів моніторингу iMoRe він входить до ТОП-10 рейтингу депутатів-реформаторів. За цим рейтингом його індекс підтримки реформ становить 94% зі 100% можливих. Також Олександр Кодола посідає перше місце за кількістю виступів та поданих законопроектів серед депутатів, які представляють Чернігівщину в парламенті.

Зворотний зв’язок

Приймальні народного депутата:

Чернігів, проспект Миру, 65, тел. 066-469-22-83;

chernigiv.nf@gmail.com

У робочі дні з 09.00 до 18.00

Ніжин, вул. Московська, 20, тел. (04631) 7-13-70;

gp.kodola@gmail.com

У робочі дні з 08.00 до 17.00

Носівка, вул. Центральна, 19, тел. 066-469-22-83;

nosivka.nf@gmail.com

У робочі дні з 08.00 до 17.00

Срібне, вул. Незалежності, 3, тел. 099 045 19 20;

sribne.nf@gmail.com

У робочі дні з 08.00 до 17.00

Варва, вул. Миру, 4, тел. 066 11 72 400

varva.nf@gmail.com

У робочі дні з 08.00 до 17.00

Профіль в соціальній мережі facebook:

https://www.facebook.com/oleksandr.mihalich

Сторінка на офіційному сайті Верховної Ради України:

http://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/15309

Електронна пошта:

Kodola.Oleksandr@rada.gov.ua